reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Biełsat solidaryzuje się z rosyjską telewizją Dożd

dodano: 2014-02-07 14:06 | aktualizacja: 2014-02-07 14:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: belsat.eu

Dożd TV Rain Zespół dziennikarzy telewizji Biełsat solidaryzuje się z kolegami z niezależnej rosyjskiej telewizji Dożd, którzy ostatnio doświadczają ogrom prześladowań w swojej ojczyźnie (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesteśmy przekonani, że w ciągu czterech lat swego istnienia Optimistic Channel wniósł wielki wkład w rozwój wolności słowa w Federacji Rosyjskiej, świadectwem czego są ponad 10 milionów użytkowników telewizji Dożd, która w 2011 roku otrzymała nagrodę TEFI, rosyjskiego "telewizyjnego Oscara".

Profesjonalizm pracy dziennikarzy oraz poziom interakcji pomiędzy prowadzącymi i widzami mogą posłużyć jako przykład dla każdej rosyjskiej i nie tylko rosyjskiej telewizji.

Dzisiaj ten popularny projekt jest zagrożony likwidacją ze strony rosyjskich władz. My, dziennikarze Biełsatu jak nikt inny rozumiemy waszą sytuację. Już ponad sześć lat jesteśmy zmuszeni nadawać z zagranicy w związku z brutalną polityką władz Białorusi wobec niezależnych dziennikarzy.

Dlatego zwracamy się do władz Federacji Rosyjskiej z apelem odstąpić od prześladowania telewizji Dożd i zapewnić możliwość swobodnego wyrażania przekonań, które nie są sprzeczne z Konstytucją zarówno jej pracownikom jak i wszystkim obywatelom.

Wolność słowa w takich państwach jak Rosja i Białoruś to nieoceniony instrument dający możliwość dyskusji na ważne dla społeczeństwa tematy, a bez tego nie ma mowy o kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Zespół i dyrekcja telewizji Biełsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

950 zł Więcej...
reklama