Bochnianka wystrzelała złoto ME w Moskwie

dodano: 2014-03-04 20:38 | aktualizacja: 2014-03-07 14:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: kbc24

strzelectwo_160 Bochnianka, Joanna Tomala z klubu Promień Bochnia ze złotym medalem w Moskwie. W niedzielę 2 marca podczas strzelania Mistrzostw Europy w Moskwie w pistolecie pneumatycznym juniorek reprezentacja Polski w składzie: Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), Joanna Tomala (wychowanka Promienia Bochnia), Agata Nowak (Star Starachowice) zdobyła złoty medal.

Klaudia Breś, Joanna Tomala i Agata Nowak we wspaniałym stylu wywalczyły w Moskwie złoty medal mistrzostw Europy juniorów w drużynowej rywalizacji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Polki wynikiem 1148 punktów ustanowiły nowy rekord świata w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki drużyny liczone były na podstawie kwalifikacji do indywidualnych zawodów. W nich prawdziwą klasę pokazała Klaudia Breś, która okazała się najlepsza, uzyskując 389 punktów. Kolejne cenne oczka dla naszego zespołu dołożyły Joanna Tomala (381 pkt i 3. miejsce w kwalifikacjach) oraz Agata Nowak (378 pkt; 11. miejsce). Drugie Rosjanki straciły do biało-czerwonych osiemnaście oczek. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Czeszki.

W finale indywidualnej rywalizacji naszym zawodniczkom nie poszło już tak dobrze, chociaż zajmowane miejsca można uznać za sukces. Klaudia Breś uplasowała się na czwartej pozycji, mimo że po siedmiu finałowych rundach uzyskała identyczny wynik co Rosjanka Witalina Batsaraszkina. Ostatecznie to Polka odpadła z dalszej rywalizacji, a Rosjanka uplasowała się na 3. pozycji. Złoto zdobyła Grzeczynka Anna Korakaki, a srebro Ukrainka Polina Konariewa. Druga z Polek - Bochnianka - Joanna Tomala, była w finale siódma, a Agata Nowak skończyła zawody na kwalifikacjach (11. miejsce).

Dzisiaj rozegrano jeszcze rywalizację juniorów w karabinie pneumatycznym z 10 metrów, w którym złoto dla Niemiec zdobył Maximilian Dallinger. W finale zawodów uzyskał on 205.7 pkt, minimalnie pokonując zawodnika gospodarzy Władimira Maslennikowa. Brązowy krążek trafił na szyje Francuza Lorenzo Buffard. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się Francuzi, drudzy byli Rosjanie, a trzeci Niemcy.