reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podziemna sztafeta w Bochni

dodano: 2019-02-07 16:08
autor: AK | źródło: sztafetabochnia.pl

Podziemny Bieg Sztafetowy 2019 Już 8-10 marca br. w zabytkowych podziemiach Kopalni Soli Bochnia odbędzie się 12-Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy. 65 czteroosobowych zespołów pokona tysiące kilometrów w walce o solny kruch. Będzie to jubileuszowa 15. edycja imprezy.

Podziemny Bieg Sztafetowy 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy, kto lubi biegać, każdy kto chce się sprawdzić, jak długo jest w stanie biegać w dość nietypowych warunkach, niech zbierze czteroosobowy skład i zgłosi drużynę, do startu w podziemnym biegu w bocheńskiej kopalni – obiekcie będącym zabytkiem klasy najwyższej, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Historia biegania 212 metrów pod ziemią jest zapisana w księdze rekordów Guinnessa jako najgłębiej pod ziemią przebiegnięty półmaraton - i tak się zaczęło. Dziś podziemne bieganie w Bochni to już dziesiątki tysięcy łącznie przebiegniętych kilometrów - dystans przewyższający dwukrotny odwód Ziemi.

Rekord w liczbie kilometrów należy do Drużyny MEBLE KLER i wynosi 213 km 502 m. Ale nie o rekordy chodzi, bo bieganie to przyjemność, radość i satysfakcja. Szczególnie w tak unikatowych warunkach.

Do startu zakwalifikowanych zostanie 65 czteroosobowych ekip. Zagwarantowany udział w zawodach ma pierwsze pięć drużyn z ubiegłego roku, 15 drużyn z puli organizatora oraz 45 ekip, które udział w biegu będą mieć po szczęśliwym losowaniu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 lutego 2019 r. i po weryfikacji prawidłowych zgłoszeń będą oczekiwać na 12 lutego 2019 r. i godzinę 17:00 o której rozpocznie się losowanie uczestników biegu.

Wszelkie informacje znaleźć można stronie biegu www.sztafetabochnia.pl.

Będzie to czas sportowej rywalizacji i wspaniała okazja do integracji biegowej społeczności. Tradycją już bocheńskiej imprezy są wielogodzinne rozmowy i biesiadowanie uczestników podczas 3 dni biegowego święta.

Oto jak wyglądała rywalizacja przed rokiem:Chcesz wziąć udział w tej walce z czasem? Zbierz 4-osobową drużynę i zarejestruj ją na stronie imprezy (www.sztafetabochnia.pl) między 1 a 8 lutego 2019 r. We wtorek, 17 lutego, punktualnie o godzinie 17:00 odbędzie się losowanie uczestników. Będzie to pierwsza dawka emocji związana z tegoroczną edycją biegu.

Zasady:
Gdzie? Bochnia - najstarsze miasto województwa małopolskiego. Kopalnia Soli Bochnia - 212 metrów pod ziemią.
Kiedy? XV edycja podziemnej sztafety odbędzie się 10-12 marca 2017 roku.
Dlaczego? Od 2005 roku biegamy dla króla Kazimierza Wielkiego, któremu lokalna tradycja przypisuje wyjątkowe zasługi dla Bochni - solnego grodu. Propagujemy też zdrowy styl życia poprzez bieganie - najprostszą formę aktywności fizycznej.

- 65 drużyn startujących w biegu sztafetowym
- 4 zawodników w każdej z nich
- 12 godzin ekscytującego biegu

Wygrywa sztafeta, która w ciągu 12 godzin przebiegnie największą liczbę kilometrów. Na podium, podczas zakończenia zawodów staje i otrzymuje medal każdy zawodnik.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...