Złoto i brąz w Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo

dodano: 2014-03-26 15:40 | aktualizacja: 2014-03-26 17:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: MOSiR Bochnia

judo_mosir_160px 22-23 marca zawodnicy bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego oraz kilku rodziców, brali udział w XI Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie. Turniej ten był podzielony na dwa dni zmagań. W sobotę 22 marca odbywał się Otwarty Puchar Dzieci oraz Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Drugiego dnia (23.03) Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo. Brązowy medal zdobył Norbert Gądek, a złoty Jakub Nosalski.

W zawodach wzięło udział 550 zawodników z 103 klubów, w tym m.in. z Polski, Niemiec i Rosji. Zawody te należą do jednych z mocniej obstawionych turniejów w Polsce, gdzie swoich najlepszych zawodników wystawiają kluby z całej Polski.

Norbert Gądek - brązowy medal

Pierwszego dnia zawodów w Otwartym Pucharze Dzieci wychowanek MOSiR-u Bochnia Norbert Gądek uplasował się na III miejscu, a jego klubowym kolegom i koleżankom udało się wywalczyć pięć V miejsc oraz jedno VII.

Jakub Nosalski - złoty medal

W Otwartym Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików, po zaciętej walce, I miejsce zdobył Jakub Nosalski, który w drodze na podium pokonał kolejno: Mikołaja Paziewskiego - TKS Judo Toruń, Filipa Krzesia - UKS Judo 48 Częstochowa i Petera van der Boogaarda z Holandii. W walce finałowej zwyciężył Konrada Piotrowskiego z UKS AON Warszawa.

W kolejnym dniu zmagań podczas Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo bocheńskim judokom udało się wywalczyć tylko jedno V miejsce a dokonała tego Aleksandra Słowiak.

- Nie mogę powiedzieć – mówi trener Waldemar Kowalski – że jestem bardzo zadowolony z wyników naszych zawodników, ale i nie mogę powiedzieć , że te zawody zaliczam do nieudanych. Turniej ten należy do bardzo ciężkich i mocno obstawionych, zjeżdżają na niego najlepsi zawodnicy z całego kraju dlatego aby tam wygrać trzeba naprawdę dużo potrafić ale i mieć odrobinę szczęścia. Kilku naszym zawodnikom udało się zdobyć punktowane miejsca i to mnie cieszy, mamy też I i III miejsce a to już świadczy o tym, że nasi wychowankowie mają potencjał, aspiracje, chęci i umiejętności.

Należy nadmienić, że punkty zdobyte w Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie zaliczane są do Rankingu Polskiego Związku Judo.

Szczegółowe wyniki:

W Otwartym Pucharze Dzieci:

miejsce III wywalczył Norbert Gądek

miejsce V zdobyli: Mikołaj Filipek, Kacper Kubas, Damian Pławecki, Oliwia Wątorek i Julia Gut

na miejscu VII uplasował się Karol Kowalski.

W Otwartym Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików I miejsce zdobył Jakub Nosalski

W Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo miejsce V wywalczyła Aleksandra Słowiak.