SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pay-tv w Europie Zachodniej wykazuje stabilność

dodano: 2016-10-08 23:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: TelecomDaily/ ITmedia Consulting

pay-tv pay tv płatne telewizja Wartość rynku telewizji płatnej w Europie Zachodniej na koniec 2015 roku wyniosła 97,7 mld euro, co stanowi wzrost o 0,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Takie dane są zawarte w raporcie ITmedia Consulting. Usługi związane z telewizją pay-tv w 2015 roku wykazały stabilność, co potwierdza tendencję stagnacji po długim okresie szybkiego wzrostu. Podano tę informację na podstawie obrotu osiągniętego w 2015 roku - 44 mld euro, a zysk - 0,5%.

kanały telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najwyższe tempo wzrostu w segmencie pay-tv w Europie Zachodniej wykazali operatorzy z Wielkiej Brytanii, podczas gdy rynki innych krajów utrzymują tendencję spadkową (Włochy - strata 0,7%, Francja - aż 2%).

Na tle standardowego modelu świadczenia usług płatnej telewizji, który zaczyna się załamywać pod wpływem nowych czynników rynkowych, to segment IPTV odnotował wzrost o 64% w latach 2011-2015. Liczba abonentów usług wideo na żądanie (SVOD) w Europie Zachodniej wyniosła 5,8 mln (we Włoszech - 600 tysięcy) z powodu tańszego abonamentu w porównaniu ze standardowymi pakietami telewizyjnymi.

W segmencie telewizji niekodowanej (FTA) zaobserwowano ożywienie wydatków reklamowych (wzrost o 2,7% w ciągu roku) - wyniosły one 31,8 mld euro. Znaczny wzrost inwestycji w reklamę w telewizji obserwuje się w Wielkiej Brytanii (7%) i Niemczech (6%). We Francji i we Włoszech wzrost ten był mniejszy niż 1%.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2450 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa UNI-LINE 560HVD

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej do pracy w obu...

75 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...