reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec udostępniania haseł wpływa na rezygnację usług

dodano: 2024-04-11 14:41 | aktualizacja: 2024-04-11 23:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Horowitz Research

Horowitz Research 2023 360px Raport amerykańskiej Horowitz Research dotyczący stanu mediów, rozrywki i technologii „State of Media, Entertainment and Tech: Subscriptions 2024" rzuca światło na to, jak blokady udostępniania haseł wpływają na zachowania konsumentów w przypadku usług streamingowych w ramach subskrypcji. Jak wpływają blokady?

Horowitz Research
Horowitz Research 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ograniczenia w zakresie udostępniania haseł wpływają na szybszą rezygnację z usług.

Z raportu dotyczącego rynku w USA wynika, że ​​połowa widzów treści telewizyjnych (52%) zrezygnowała w ostatnim roku z co najmniej jednej usługi SVoD lub utraciła do niej dostęp. Wśród osób, które anulowały lub utraciły dostęp w ciągu ostatnich 12 miesięcy, główne podawane powody to wysiłki mające na celu obniżenie kosztów subskrypcji, niedawne podwyżki cen i postrzegany brak stosunku jakości do ceny.
 
Raport: Horowitz Research
Przyczyny anulowania lub utraty dostępu do usługi streamingowej wg Horowitz Research

Jak wpływają blokady haseł? Jaka przyczyna?

W przypadku prawie 3 na 10 widzów, którzy anulowali subskrypcję, główną przyczyną była niemożność udostępniania lub pożyczania danych logowania.

Tego typu blokady haseł przez operatorów usług streamingowych i rosnące ceny mają wpływ na portfele konsumentów.

35% ankietowanych użytkowników streamingowych serwisów twierdzi, że płaci w tym roku więcej za te usługi niż w zeszłym roku, a według własnych szacunków średnie wydatki na SVoD wzrosła z 49,33 dol. (46 euro) zgłoszonych w badaniu z 2021 r. do 60,60 dol. w wydaniu tego raportu z 2024 r.

W tym kontekście nie jest zaskakujące, że 6 na 10 użytkowników (59%) coraz częściej wyraża otwartość na reklamy, jeśli oznacza to niższą opłatę za subskrypcję. W rzeczywistości teraz, gdy Netflix oferuje poziom reklam za 6,99 dol., to okazuje się, że już co trzeci użytkownik Netflixa twierdzi, że korzysta z usług z reklamami, bo jest taniej.

Niemniej jednak prawie co czwarty (23%) użytkownik planuje anulować jedną lub więcej swoich usług SVoD w nadchodzących miesiącach, co stanowi wzrost w porównaniu z 19%, które zamierzały zrezygnować w 2023 r. Wśród tych, którzy planują anulować usługi, to właśnie Netflix jest usługą najczęściej wymienianą. Wkrótce może to dotyczyć Disney+ i kolejnych usług.

Jak uniknąć rezygnacji z usług streamingowych?

Wiadomo, że wariant biznesowy zmusza operatora, aby ograniczyć udostępnianie haseł, aby pojawili się kolejni użytkownicy, ale kij ma dwa końce, bo nie wszystkich stać na kupno pełnego dostępu, zwłaszcza jeśli ten akurat podrożał, albo spadło zainteresowanie serialami czy filmami.

Użytkownicy zawsze jako pierwszą rezygnację wybiorą usługę słabszą (jeśli mają ich kilka) i zaczną rozważniej decydować o tym, jak wydają pieniądze. Aby uniknąć rezygnacji, abonamentowe usługi streamingowe będą musiały utrzymać stałe zaangażowanie odbiorców w ich treści i aktywnie pomagać abonentom w przejściu na tańsze oferty lub też oferty z reklamami, gdy tylko zauważą spadek zaangażowania, bo to pierwszy objaw późniejszej rezygnacji. Niestety wiele usług streamingowych niekoniecznie zdaje sobie sprawę jak to działa na dole, czyli na poziomie użytkownika.

Mimo tego, że badanie dotyczy rynku amerykańskiego to wnioski są identyczne dla rynku europejskiego czy polskiego.

Źródło: horowitzresearch.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...