SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Zoom TV w SD i HD już nadaje [wideo]

dodano: 2016-10-24 03:08 | aktualizacja: 2016-10-26 10:16
autor: Łukasz Knapik/Mr. Orbita | źródło: satkurier.pl/Zoom TV

Zoom TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 25 października br. o godzinie 20:07 nadawanie rozpoczął kanał Zoom TV (Zoom TV HD). Stacja dostępna jest (w SD i/lub HD; wersje SD i HD mają identyczne ramówki) w sieciach kablowych i IPTV (takich jak m.in. UPC Polska, Multimedia Polska, Inea i Promax - więcej tutaj) oraz bezpłatnie w ramach multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Nadawcą kanału jest spółka Cable Television Networks & Partners, której udziałowcami są Kino Polska TV (SPI International B.V.) i Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Partnerem programowym nowej stacji jest natomiast Grupa Onet, której udziałowcami są Grupa TVN (Scripps Networks Interactive) i Ringier Axel Springer Media AG.

Zoom TV - zaczynamy!


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zoom TV (SD/HD) to kanał o charakterze uniwersalnym. Stacja ma oferować treści lifestylowo-informacyjne oraz prezentować wydarzenia dziejące się wokół nas. W ramówce znaleźć się mają seriale, filmy, reportaże, wiadomości lokalne, programy publicystyczne, poradnikowe oraz rozrywkowe (więcej tutaj). Za sprzedaż reklam w Zoom TV odpowiadać będzie Polsat Media (Cyfrowy Polsat) (więcej tutaj).

Dodajmy, iż fakt, że za Zoom TV odpowiada PIKE, organizacja zrzeszająca m.in. operatorów kablowych, może sugerować, iż w sieciach kablowych nowy kanał pojawi się bardzo szybko. Natomiast w przekazie satelitarnym Zoom TV jeszcze się nie pojawił, ale docelowo ma zostać uruchomiony (więcej tutaj).


Zoom TV to drugie podejście nadawcy. Wcześniej, bo w 2011 roku, spółka Cable Television Networks & Partners, której udziałowcami byli wtedy PIKE i firma Zest Entertainment, Inc. (z siedzibą w Nowym Jorku), otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję satelitarną na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym pod nazwą CTV (więcej tutaj). Kanał ten został zgłoszony w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC (więcej tutaj), ale naziemnej koncesji nie uzyskał a stacja ta nigdy nie została uruchomiona. W 2015 roku, na wniosek nadawcy, regulator rynku podjął decyzję o uchyleniu koncesji CTV.
 
Cansu Dere w serialu „Ezel”, który pokaże Zoom TV (SD/HD), foto: SPI International B.V.
Cansu Dere w serialu „Ezel”, który pokaże Zoom TV (SD/HD), foto: SPI International B.V.

Pierwszym programem wyemitowanym w Zoom TV był „Bliżej! Magazyn reporterów”.
 

To nie przypadek, że właśnie ta pozycja historycznie inauguruje nadawanie Zoom TV. To nasz flagowy program interwencyjno-reporterski, przygotowywany przez lokalne telewizje Toya TV oraz WTK. Lokalność stoi u podstawy naszego myślenia o Zoom TV - powiedziała Ewa Michalska, prezes zarządu Cable Television Networks & Partners, nadawcy Zoom TV.

Zoom TV jest dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Został także włączony do oferty przez większość operatorów sieci kablowych, m.in.: UPC (pozycja 114 horizon/kaon i 156 mediabox), Multimedia (221), Toya (10), Inea (25) czy Telewizja Kablowa Chopin (27).
 

- Dystrybucja Zoom TV rośnie bardzo dynamicznie, co jest doskonałą wiadomością dla widzów - dodała Magda Kruk-Wardak, członek zarządu Cable Television Networks & Partners.

Oprócz flagowego „Bliżej! Magazyn reporterów”, w ramówce Zoom TV pojawią się inne programy przygotowywane przez telewizje lokalne: „We love Poland”, pokazujący piękne miejsca w Polsce oraz interesujących ludzi z pasją, „Tajemnice Dolnego Śląska” przedstawiający ten region z niecodziennej perspektywy oraz „Profesjonaliści” opowiadający o zapomnianych czy niszowych zawodach. Na antenie Zoom TV nie zabraknie także świetnych filmów i fascynujących seriali, takich jak turecki „Ezel”, mroczny duński „Zabójcy” czy rosyjskie, pokazywane po raz pierwszy w Polsce, „Wiedźmy” i „Szeptunka”. Dzięki współpracy z Onet.pl, w ofercie Zoom TV znajdą się programy Jarosława Kuźniara („Obywatel Kuźniar”), Bartosza Węglarczyka („Subiektywny”), Tomasza Jachimka („Świat według Jachimka”), jak również Łukasza Grassa („Na czasie”).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...