reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP będzie współpracować z chińskim nadawcą z Chengdu

dodano: 2017-05-12 16:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

SCTV-1 12 maja br. Telewizja Polska zawarła porozumienie z chińskim nadawcą Sichuan Radio and Television (SRT), oferującym kanały z rodziny SCTV. Współpraca ma być prowadzona w trzech podstawowych obszarach: wymiany programowej, koprodukcji oraz wymiany dobrych praktyk i edukacji. W imieniu Telewizji Polskiej porozumienie podpisał obecny w Chengdu członek zarządu TVP, Maciej Stanecki.

TVP Chengdu Radio and Television umowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do spotkania, w mieście Chengdu, doszło podczas targów Global Innovation and Entrepreneurship Fair. Chengdu to 10-milionowa metropolia, będąca stacją końcową biegnącej z Łodzi trasy kolejowej, którą odbywa się wymiana towarów między Europą a Chinami. Miasto jest też rosnącym ośrodkiem innowacyjności i rozwoju nowych technologii. W efekcie pobytu w Chinach dziennikarzy TVP i współpracy z Sichuan Radio and Television powstanie wkrótce film dokumentalny poświęcony tematowi chińskiej polityki Nowego Jedwabnego Szlaku i jej konsekwencjom dla relacji Łodzi z Chengdu oraz – szerzej – Polski i Europy z Chinami.
 

– Coraz silniejsza współpraca Polski z Chinami powoduje rosnące zainteresowanie tym krajem wśród widzów Telewizji Polskiej. Naszym zamiarem, w związku z podpisaniem umowy o współpracy z telewizją Chengdu, jest pokazanie zachodnich Chin jako najlepszej drogi dla Polaków do Państwa Środka. Chcemy przez przybliżenie widzom chińskiej kultury i gospodarki pomoc w nawiązaniu współpracy z Chengdu – najszybciej rozwijającym się miastem na świecie. Dziś współczesna Polska znana jest w Chinach głównie z produktów spożywczych, czas dodać do tego polską kulturę – powiedział Maciej Stanecki.

Inicjatywa TVP ma przybliżyć informacje o rynku chińskim, na którym już teraz zaznacza się obecność polskich firm. Przez Chengdu przepływa polska żywność eksportowana do Chin, zaś Uniwersytet Syczuański rozwija współpracę z uczelniami z naszego kraju, a jego studenci mogą uczyć się języka polskiego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama