reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Młodzi widzowie odwracają się od publicznej TV

dodano: 2017-07-09 14:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ofcom

Ofcom_UK_brytania_360px.jpg Dane brytyjskiego regulatora Ofcom potwierdzają, że brytyjscy telewidzowie oglądają mniej audycji w mediach publicznych, co najbardziej widoczne jest wśród młodszych widzów w Wielkiej Brytanii. W Polsce jest całkiem podobnie...

Ofcom_UK_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Roczne sprawozdanie Ofcomu oceniło oglądalność wyznaczonych nadawców publicznych w Wielkiej Brytanii - BBC, ITV, STV, UTV, Channel 4, S4C i Channel 5. Podano, że oglądalność 5 głównych kanałów stanowi ponad połowę (51 proc.) łącznej oglądalności stacji telewizyjnych i nie zmieniło się to od poprzedniego roku. Brytyjscy widzowie są wyraźnie zadowoleni z tego, co oglądają. Ponad trzy czwarte (78 proc.) widzów powiedziało, że są zadowoleni lub bardzo zadowoleni z programów (roczny wzrost o 5 p.p.). Ponad cztery piąte (83 proc.) osób w wieku powyżej 4 lat oglądało w ciągu typowego tygodnia jeden z głównych 5 kanałów.

Jednak przeciętna osoba w Wielkiej Brytanii dziennie oglądała 3 godziny i 32 minuty telewizji, co oznacza spadek o 4 minuty w porównaniu z zeszłym rokiem. Młodzi ludzie w wieku 16-24 lat oraz dzieci w wieku 4-15 lat oglądali mniej telewizji o jedną trzecią niż w 2010 roku.

5 głównych kanałów w Wielkiej Brytanii wydało na nowe programy aż 2,6 mld funtów, a także zwiększyły wydatki na programy informacyjne, sportowe i dziecięce. Zmniejszono wydatki na programy komediowe, które są obecnie na najniższym poziomie od 10 lat. Wydatki na oryginalne programy brytyjskie dla widzów w innych krajach i regionach wzrosły w ujęciu realnym o 2 proc., osiągając 276 mln funtów w 2016 roku.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama