reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał informacyjny TR24 w Turcji

dodano: 2018-04-10 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: 1news.az/Virtualaz.org

TR24_turcja_360px.jpg Azerbejdżan uruchomi nowy kanał telewizyjny w Turcji. Global Media - największa grupa medialna w Azerbejdżanie ma zamiar uruchomić w Turcji nowy kanał informacyjny TR24.
 


Global_media_corp_azer_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Według tureckich mediów, kanał TR24 będzie konkurował z takimi kanałami telewizyjnymi jak NTV, CNN TÜRK i Habertürk.

Należy zauważyć, że Global Media ma tylko 8 kanałów telewizyjnych, 4 portale internetowe i 2 gazety, które są częścią struktury tej grupy medialnej.
Zgodnie z dostępnymi informacjami, od 3 miesięcy prowadzone są intensywne prace w związku z uruchomieniem tego informacyjnego kanału telewizyjnego w budynku w Stambule, w którym znajdują się takie znane tureckie kanały telewizyjne, jak Cine 5 i Kanal 6. Budynek został całkowicie zmodernizowany w oparciu o najnowszą technologię telewizyjną.

Wiadomo również, że grupa Global Media planuje prowadzić w Turcji długoterminowe działania. Początek rekrutacji dziennikarzy do TR24 spodziewany jest w najbliższej przyszłości.

Źródła internetowe wskazują, że Global Media jest spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii w 2001 roku. W 2007 roku firma rozpoczęła działalność w Azerbejdżanie w dziedzinie cyfrowej działalności nadawczej i drukarskiej. Działa też w Turcji, m.in. w spółce „AzExpo" LLC, która zajmuje się działalnością wystawienniczą i reklamową oraz w firmie „Global Print", która zajmuje się działalnością poligraficzną.

Według źródeł w Turcji, wiadomo, że grupa Global Media wydała co najmniej 4 mln dol. na kanał informacyjny TR24, który przygotowuje się do startu. Turecki sektor medialny uważany jest za opłacalny obszar biznesowy ze względu na obfitość reklam. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 65 cm

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

369 zł Więcej...
reklama