reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BeIN Media wytyka Arabsatowi piracką usługę BeoutQ

dodano: 2018-05-02 15:00 | aktualizacja: 2018-05-02 16:06
autor: HP | źródło: digitaltveurope.com

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg Katarski operator płatnej telewizji BeIN Media zarzucił operatorowi satelitarnemu Arabsat hipokryzję przy sponsorowaniu konferencji antypirackiej MENA w Dubaju, ponieważ twierdzi, że operator satelitarny Arabsat ułatwia transmisję usługi z Arabii Saudyjskiej, która celowo nadaje pirackie transmisje sportowe premium, do których na terenie MENA wyłączne prawo ma BeIN Media. Pisaliśmy o tym już we wrześniu 2017 r.

beoutQ Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa o której mowa, znana jest jako BeoutQ (Sports) - to wyraźne odniesienie do marki BeIN (Sports) - sprzedaje subskrypcje do odbioru 10 kanałów satelitarnych z najwyższej jakości sportem na żywo od BeIN i innych nadawców.

Według BeIN Media, BeoutQ z siedzibą w Arabii Saudyjskiej uruchomił nielegalną aplikację IPTV, która zapewnia dostęp do setek pirackich kanałów na całym świecie, w tym nie tylko do kanałów BeIN, ale także do usług innych głównych światowych marek.

BeIN twierdzi, że Arabsat odmówił usunięcia usługi i odmawia jakiejkolwiek odpowiedzialności, pomimo tego, że właściciele praw dostarczają dowodów na piracką emisję.

BeIN był wspierany w walce z BeoutQ przez posiadaczy praw, w tym UEFA, hiszpańską LaLigę i stowarzyszenie antypirackie Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA). Na razie nic to nie dało - piracki serwis nadal działa.

Serwis BeoutQ został uruchomiony w ubiegłym roku po tym, gdy Arabia Saudyjska i inne kraje Zatoki Perskiej zainicjowały bojkot Kataru, który uniemożliwił BeIN Media dystrybucję swoich usług w krajach, których to dotyczy, skutecznie łamiąc wyłączność BeIN na prawa do kluczowych rozgrywek piłkarskich.

Cztery kraje - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Egipt - zakazały BeIN Media po zerwaniu stosunków dyplomatycznych w czerwcu ubiegłego roku. ZEA następnie przywrócił dostęp do usługi tylko obecnym subskrybentom.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama