SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja PATI szykuje się do startu

dodano: 2013-11-18 15:05 | aktualizacja: 2013-11-18 15:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

PATI Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa Do końca tego roku ruszy PATI, czyli Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa, której pomysłodawcą jest Parlament Studentów Uniwersytetu w Białymstoku (UwB). PATI wygrała głosowanie mieszkańców województwa podlaskiego na dofinansowanie projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego (więcej tutaj i tutaj). UwB otrzymał już przyznane finanse na start z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (więcej tutaj) i obecnie trwają prace nad uruchomieniem kanału. O PATI, w rozmowie z serwisem satkurier.pl, mówi Katarzyna Dziedzik, rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy podpisaliście już Państwo umowę z Urzędem Marszałkowskim?

Tak, umowa została podpisana 7 listopada.

Czy otrzymaliście już od Urzędu fundusze na start?

Owszem, dotacja  - 30 tys. zł. - już jest na koncie uczelni.

Kiedy rusza PATI?

Zgodnie z zapisami umowy musimy uruchomić ją do końca roku. W najbliższych tygodniach będziemy kupować potrzebny sprzęt filmowy i do montażu. Rekrutacja zespołu już trwa. Pracujemy nad stroną internetową PATI i całą pewnością jeszcze w grudniu pojawią się na niej pierwsze materiały filmowe.

Stacja będzie dostępna tylko w sieci, czy też planujecie np. umieścić ją w ofercie którejś z kablówek?

Na razie myślimy wyłącznie  o sieci. Zwłaszcza, że nasza telewizja z założenia będzie amatorska - oczywiście w najlepszym tego słowa znaczeniu: świeża, oparta na pomysłowości studentów, nieskrępowana sztywną ramówką, a także otwarta na produkcje wykorzystujące do filmowania np. telefony komórkowe. To może oznaczać, że w przypadku wielu materiałów jakość obrazu może być niewystarczająca z punktu widzenia odbiorców oferty sieci kablowych. Nie zamierzamy absolutnie konkurować z profesjonalnymi stacjami.

Kto będzie nadawcą stacji?

Do publikacji będziemy wykorzystywać kanał na YouTube. To będzie zbiór produkcji firmowanych wspólną nazwą, w przyszłości także wspólnym logo. Trudno więc de facto mówić o „stacji" czy „nadawcy".

Proszę o parę szczegółów, ciekawostek o Państwa telewizji.

Podczas rekrutacji zgłosiło się ponad 60 osób. To głównie studenci UwB, ale także innych białostockich uczelni. Również kilkoro absolwentów szkół wyższych. Jak mówili podczas spotkań rekrutacyjnych - liczą na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, spotkania z ciekawymi ludźmi, możliwość dzielenia się z innymi swoimi pasjami. Niektórzy przyszli z gotowymi pomysłami na materiały czy cykle programów. Wielu z mediami chce związać przyszłość. Część z nich ma już zresztą na koncie sporo filmowych dokonań - chcielibyśmy, aby oni uczyli tych mniej doświadczonych kolegów. Oczywiście planujemy także szkolenia z profesjonalnymi dziennikarzami i filmowcami.

Zadanie na najbliższe tygodnie, to wystartować! Pewnie początki będą skromne, ale PATI z pewnością będzie się rozwijać, ewoluować. Mamy nadzieję, że zapewni swoim młodym twórcom nie tylko osobisty rozwój, ale  i wiele radości. I najważniejsze: pomoże promować studenckie inicjatywy i pokazywać aktywność podlaskich uczelni szerszej publiczności.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategori Wywiady
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Yagi V BIII

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF, zalecana do odbioru HDTV z...

129 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790 LR

Nowa antena kierunkowa UHF DAT HD BOSS 790 LR hiszpańskiego...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X9S

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

800 zł Więcej...