reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Telewizja PATI rozpocznie nadawanie

dodano: 2013-03-14 12:02 | aktualizacja: 2013-03-14 12:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: wrotapodlasia.pl/Uniwersytet w Białymstoku/satkurier.pl

PATI Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa Znane są już wyniki głosowania mieszkańców województwa podlaskiego na dofinansowanie projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów (4922) uzyskała PATI - Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa. Pomysłodawcą projektu jest Parlament Studentów Uniwersytetu w Białymstoku (UwB), który wnioskował o kwotę 30 tys. zł na uruchomienie telewizji i wszystko wskazuje na to, że taką sumę otrzyma.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- PATI ma promować akademickość regionu. Będzie tu miejsce na prezentację ciekawych studenckich inicjatyw, ważnych naukowych wydarzeń, osiągnięć studentów i pracowników podlaskich uczelni. I najważniejsze: telewizję tworzyć mają studenci. Będzie to znakomita okazja do zdobycia dziennikarskich doświadczeń, wykazania się kreatywnością i dobrej zabawy - promują nową telewizję jej twórcy.

O udziale telewizji PATI w konkursie satkurier.pl informował w lutym br. (więcej tutaj) W tym miejscu redakcja serwisu serdecznie gratuluje wszystkim laureatom.

Drugi wynik należy do projektu E-sport jako alternatywna i kulturalna forma popularyzacji piłki nożnej dla mieszkańców województwa podlaskiego - 4 045 głosów. Pomysłodawca: Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego wnosiła o kwotę 24 tys zł. Trzecie miejsce zajął projekt Rock na Bagnie 2013 zdobywając 3 399 głosów, pomysłodawca: Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego również wnosiła o 30 tys zł.

W ramach Budżetu Obywatelskiego jest do dyspozycji kwota 100 tysięcy złotych, dofinansowanie jednego  projektu nie może przekroczyć kwoty 50 tysięcy zł. A skoro trzy zwycięskie projekty w sumie zamykają się w kwocie 84 tys zł, pozostałe 16 tysięcy może przypaść w udziale kolejnemu pod względem zebranych głosów projektowi.

Miejsce czwarte (1 573 głosów) zajęła Ekspansja Sztuk Wizualnych w ramach Original Source Up To Date Festiwal - pomysłodawca: Pogotowie Kulturalno Społeczne wnosiło o kwotę 50 tys zł. Miejsce 5 - 1 295 głosów - IV Charyzmatyczne Dni Młodych - warsztaty artystyczne dla młodzieży.  pomysłodawca: Fundacja Dar Spotkania wnosiła o kwotę 50 tys zł. Jeśli pomysłodawca zrezygnuje z proponowanej kwoty, zostanie ona zaproponowana kolejnemu z listy itd.

- Sam pomysł rozdysponowania pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego, chociaż kwota nie była duża, wzbudził ogromne zainteresowanie społeczne, także zainteresowanie potencjalnych beneficjentów budżetu. Pomysł ten wyzwolił również pewną aktywność obywatelską, co widać po ogromnej ilości kart oddanych w głosowaniu na poszczególne projekty - powiedział Jacek Piorunek, członek zarzadu województwa podlaskiego.

Radość i satysfakcję z ogromnej ilości głosujących i zainteresowania społeczeństwa Budżetem Obywatelskim wyraził też radny Karol Pilecki, pomysłodawca tej inicjatywy.

W głosowaniu internetowym - wpłynęło 4685 kart do głosowania, nieważnych kart 196, ważnych 4489. W głosowaniu tradycyjnym, poprzez wrzucenie karty do urny w Biurze Sejmiku - wpłynęło 12 847 kart do głosowania, nieważnych 261, ważnych 12 586. Łącznie wpłynęło 17 075 ważnych kart do głosowania. Przyczyny nieważności głosów: brak danych, brak oddanego głosu, nieprawidłowy format pliku, głos oddany z poza województwa, więcej niż 2 głosy na karcie.

Wszystko wskazuje na to, że w następnym roku budżet obywatelski będzie kontynuowany. Nie wiadomo jednak, jaka będzie kwota do dyspozycji w ramach tego budżetu. Skarbnik województwa Henryk Gryko zapowiedział, że wstępne szacowanie przyszłorocznego budżetu, także kwoty na Budżet Obywatelski, będzie możliwe dopiero na jesieni br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...