reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start TV Fortuna wciąż możliwy

dodano: 2014-06-07 16:01 | aktualizacja: 2014-06-07 19:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: „Program telewizyjny” Radio Tok FM/satkurier.pl

TV_Fortuna_logo_2.jpg W sobotę, 7 czerwca 2014 roku Wojciech Pijanowski był gościem audycji „Program telewizyjny” Wojciecha Krzyżaniaka w Radiu Tok FM. W czasie rozmowy obaj panowie wspominali teleturnieje emitowane w polskich telewizjach. Nawiązano również do planowanego od lat startu TV Fortuna. Jak się okazuje, mimo upływu czasu, projekt ten jest dziś wciąż aktualny. Czy więc już wkrótce na naszym rynku zadebiutuje TV Fortuna?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start TV Fortuna planowany jest od dawna. Kanał miał być tworzony przez Telewizję Oko, przy znaczącym udziale Wojciecha Pijanowskiego (więcej tutaj). Stacja miała rozpocząć nadawanie jesienią 2004 roku, nadając z satelity Eutelsat Sesat 36°E. Nadawca prezentował stację na XXIV Konferencji Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Komunikacji Kablowej w Wiśle (maj 2004 roku), gdzie Wojciech Pijanowski przyznał wtedy w rozmowie z serwisem satkurier.pl, że 6 lat próbował uruchomić tego typu stację o grach i teraz to na pewno się uda. TV Fortuna miała być 24-godzinną stacją o charakterze niszowym, poświęconą rozrywce (gry, quizy). Zawartość programową planowano jako przeplatankę gier interaktywnych, quizów, zabaw edukacyjnych dla dzieci i poradników. Wśród gier prezentowano takie programy jak „Pasjans Fortuny”, „Enigma” i „Ryzyko”, oparte o własne pomysły. Nadawca nie przewidywał zakupów licencji na programy. TV Fortuna miała współpracować z komunikatorem internetowym Gadu-Gadu.

Kanał jednak nigdy nie wystartował. Po latach, w Radiu Tok FM, Wojciech Pijanowski powiedział, że start stacji wciąż jest możliwy.

- Najpierw miałem inwestora, który mi się w pewnym momencie wycofał. Trudno. Później przestałem o tym myśleć. Ostatnio znalazłem jednego inwestora, z którym rozmawiam i myślę, że się z nim uda - powiedział w Radiu Tok FM Wojciech Pijanowski.

Prezentacja TV Fortuna w 2004 roku, foto: satkurier.pl


TV Fortuna, jak zapowiada Pijanowski, ma być zupełnie inna od nadającego w latach 2005-2008 podobnego projektu Grupy TVN - kanału TVN Gra. Ramówkę mają wypełnić autorskie programy, być może któreś z tych, które wymyślał pracując w TVP. Według Pijanowskiego, ma on wciąż do nich prawa. Będą też gry SMS-owe, bo, jak zaznaczył w rozmowie, za coś trzeba funkcjonować. Nie będzie programów licencyjnych, tylko autorskie.

- 70 proc. ramówki to będą quizy, zabawy, ale fajne, na żywo - podkreślił w Radiu Tok FM Pijanowski.

Nowy kanał ma opierać się o nowe technologie i rozwiązania jakie daje dziś np. Internet. Stacja ma nadawać na polskiej koncesji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Kiedy TV Fortuna mogłaby wystartować?

- Mam nadzieję, że szybko, ale nie powiem kiedy dokładnie jeszcze, bo nie wiem nawet. Naprawdę! Jakbym wiedział, to bym powiedział - odpowiedział w Radiu Tok FM Wojciech Pijanowski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 80SP biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z mocnego...

79 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 290 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...
reklama