reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Puls: MUX 8 także dla TV Puls HD

dodano: 2014-08-06 19:26 | aktualizacja: 2014-08-06 23:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Rzeczpospolita/satkurier.pl

TV Puls HD Według propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), ósmy multipleks (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) ma być przeznaczony wyłącznie dla TVP na kanały w HD (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadza w tej sprawie konsultacje (więcej tutaj i tutaj). Swoje stanowisko przedstawi w nich m.in. Telewizja Puls.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na pewno wyrazimy w tych konsultacjach nasze stanowisko, które jest takie, że na nowym multipleksie powinno się znaleźć miejsce na stacje w HD, w tym także na Puls - mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jacek Osadnik, dyrektor marketingu i rozwoju Telewizji Puls.

Dariusz Dąbski, prezes i właściciel Telewizji Puls, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przyznaje, iż po cyfryzacji naziemnego nadawania telewizji, rynek bardzo się rozdrobnił i kolejnym małym graczom byłoby się na nim trudno utrzymać. Dlatego chce walczyć o to, by w tej ofercie wygrała jakość, a nie ilość.

Przypomnijmy, iż w połowie ubiegłego roku Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadził konsultacje w sprawie zagospodarowania tzw. drugiej dywidendy cyfrowej (więcej tutaj). Swoje stanowisko zaprezentowała w nich m.in. Telewizja Puls (więcej tutaj). Według niej, zwalniane częstotliwości powinny być wykorzystane na potrzeby radiodyfuzji oraz na usługi szerokopasmowego Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb radiodyfuzji z uwagi na konieczność dalszego rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej. Według nadawcy, w kwestii radiodyfuzji niezagospodarowane częstotliwości powinny być wykorzystane dla potrzeb bezpłatnej telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV oraz innych wyższych trybów rozdzielczości. Zdaniem Telewizji Puls jednocześnie należy zagwarantować, aby pierwszeństwo w tym zakresie otrzymały wszystkie kanały nadające wcześniej w naziemnej technologii analogowej, reprezentujące największe grupy telewizyjne DVB-T w Polsce, a nie posiadające obecnie kanałów HD w naziemnej telewizji cyfrowej (TVN S.A., Telewizja Polsat Sp. z o.o., Telewizja Puls Sp. z o.o., Polskie Media S.A. - należące obecnie do Cyfrowego Polsatu).

W listopadzie ubiegłego roku nadawca wyrażał zainteresowanie planowanym ósmym multipleksem (MUX 8) (więcej tutaj). W marcu br. Dariusz Dąbski mówił, iż TV Puls HD mogłaby pojawić się w MUX 8, jeżeli będzie taka możliwość (więcej tutaj). Według ostatnich propozycji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), ósmy multipleks ma być przeznaczony dla TVP na kanały w HD (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadza w tej sprawie konsultacje (więcej tutaj i tutaj). Dodajmy, iż 2 września br, ruszy TV Puls HD (więcej tutaj). PULS 2 HD to na razie dalsze plany (więcej tutaj).

Telewizja Puls ma obecnie dwa kanały w naziemnej telewizji cyfrowej - TV Puls i PULS 2. Oba są dostępne bezpłatnie w drugim multipleksie (MUX 2).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...