reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP: Pierwsze w Europie testy transmisji 4K w HbbTV

dodano: 2014-09-26 10:00 | aktualizacja: 2014-09-26 11:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl

TVP Telewizja Polska w październiku br. przeprowadzi transmisję testową w technologii 4K w ramach telewizji hybrydowej. - To będzie pierwszy taki test w Europie - mówi w rozmowie z wirtualnemedia.pl Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie. Technologia 4K umożliwia oglądanie obrazu o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli. To cztery razy większa rozdzielczość niż ta jaką oferuje technologia HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Test sygnału 4K z dźwiękiem dookólnym Dolby Digital nadawanego przez Internet i odbieranego w ramach technologii HbbTV będzie miał miejsce na stoisku TVP podczas 41. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) 2014, która odbędzie się w Łodzi w dniach 6-9 października br.

To nie będzie pierwszy test technologii 4K realizowany przez TVP. Poprzedni miał miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii. Dokonano wtedy odbioru testowego sygnału 4K z transmisją meczu nadawanego z satelity Eutelsat 10°E. Technologia 4K jest już wykorzystywana przez TVP w Ośrodku Dokumentacji i Zbiorów Programowych. Jest jednym z formatów używanych przy zapisie cyfrowym zrekonstruowanych taśm światłoczułych ze zbiorów archiwalnych TVP.

Łodzikowski poinformował serwis wirtualnemedia.pl, że Telewizja Polska nie ma planów nadawania sygnału 4K w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, bo na multipleksach nie ma na to miejsca. Dodaje jednak, że technologia ta może być używana w przyszłości przy emisji przez Internet.

Więcej o testach 4K w TVP można przeczytać tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja UHD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...