reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szwecja intensyfikuje walkę z card-sharingiem

dodano: 2014-11-04 12:04 | aktualizacja: 2017-06-13 12:29
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

Trupia czaszka.jpg Szwedzka policja złapała 44-letniego mężczyznę z Göteborga, który rzekomo sprzedawał usługi tzw. card-sharingu, czyli udostępniania kanałów płatnej telewizji po sieci do 400 osób. Działanie to wpisuje się ostrzejsze szwedzkie prawo z piractwem telewizyjnym, która weszła w życie 1 sierpnia 2014 r., co sprawia, że można łatwiej ścigać piratów, szczególnie tych od card-sharingu. Odszkodowania finansowe przyznane przez szwedzkie sądy są bardzo wysokie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mężczyzna z Göteborga rozpoczął oferowanie swoich usług card-sharingu w styczniu 2012 roku. Zapewniał dostęp do kanałów skandynawskich platform DTH, w tym Viasat i Canal Digital za około 20% oficjalnych cen rynkowych.

Aktualnie szwedzka prokuratura analizuje komputer przestępcy oraz dokumenty, jakie znaleziono w jego domu, by znaleźć dostateczne dowody na wniesienie sprawy do sądu na początku 2015 roku.

Tymczasem szwedzkie sądy nie krępują się w skazywanie osób, które były zaangażowane w działalność card-sharingu. Sąd Apelacyjny zaostrzył za to kary do pozbawienia wolności. W ubiegłym roku sąd okręgowy Södertälje skazał osobę za naruszenie ustawy o dekodowaniu. Pierwsza instancja sądu skazała go na 1 rok więzienia oraz 37 mln koron szwedzkich odszkodowania dla platform: Canal Digital i Viasat. Wyrok ten został zaskarżony przez sądzonego. I tu niespodzianka, bo sąd wyższej instancji skazał oskarżonego o jeszcze wyższe odszkodowanie. Wzrosło ono do łącznej kwoty 42 mln koron, w tym 22 mln koron dla Canal Digital i 20 mln dla Viasat.

Sąd Rejonowy w Vänersborgs skazał 29-letniego mężczyznę z Trollhättan na kary więzienia z warunkowym zawieszeniem i odszkodowania w wysokości 4,6 mln koron dla trzech poszkodowanych platform Com Hem, Canal Digital i Viasat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...