reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Disco polo” - film Agory i TVN od 27.02 w kinach

dodano: 2015-02-27 14:21 | aktualizacja: 2015-02-27 14:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Agora W piątek, 27 lutego br. swoją premierę w kinach w całej Polsce będzie mieć film „Disco polo” - komedia muzyczna w reżyserii Macieja Bochniaka (więcej tutaj). Producentem filmu jest Alvernia Studios, koproducentami tytułu są Agora i TVN, a dystrybutorem - spółka Next Film, należąca do Grupy Helios (Agora).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Disco polo” to historia młodych, utalentowanych muzyków, którzy osiągają szczyty list przebojów. W szalonych latach 90. ubiegłego wieku, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen, Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) postanawiają pożegnać szarą rzeczywistość i ruszają na podbój świata disco polo. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa Laser wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak (Tomasz Kot). Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa kasę i sławę. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić.

Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Tomasz Kot i Piotr Głowacki na plakacie promującym film „Disco polo”, foto: Agora


W rolach wschodzących gwiazd disco wystąpili: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało. Towarzyszyli im m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski, Mariusz Drężek i Michał Figurski. W filmie pojawili się też najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski (zespół Weekend), Tomasz Niecik i Robert Klatt (Classic).

Ścieżka muzyczna zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i innych.

Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi" o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do „Disco polo” reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...