reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Projektory laserowe bardziej opłacalne od tradycyjnych

dodano: 2015-06-25 14:53 | aktualizacja: 2015-06-25 15:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

panasonic RZ670 Całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o ponad 10 proc. niższy od tradycyjnych urządzeń działających w oparciu o lampę - wynika z testów przeprowadzonych przez firmę badawczą ROI Team. Wydajność projektora laserowego Panasonic RZ670 o mocy 6500 lumenów porównano z najpopularniejszymi modelami projektorów lampowych, które są wykorzystywane m.in. przez muzea, galerie, podczas eventów oraz w edukacji. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyniki badania pokazują, że całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o 11 proc. niższy niż w przypadku modeli z lampą. Co więcej, tego typu urządzenie pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla o 26 proc. i osiąga wyższe o 22 proc. natężenie światła. 

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Panasonic, która jest liderem w rozwoju projekcji laserowej. Potwierdziła to też ostatnia premiera ultralekkiego i kompaktowego projektora laserowego 4K PT-RQ13K, która odbyła się podczas ISE 2015. 

Biorąc pod uwagę koszt zakupu projektora oraz jego eksploatacji, widzimy wyraźną przewagę urządzenia Panasonic RZ670 w porównaniu z wieloma projektorami lampowymi – mówi Andrew McCall, dyrektor zarządzający ROI Team. - Całkowity koszt posiadania projektora laserowego okazał się o 11 proc. niższy od standardowych urządzeń wykorzystywanych w muzeach, galeriach czy podczas wykładów i aż o 54 proc. niższy dla modeli wykorzystywanych w branży Rental & Staging - dodaje Andrew McCall.Badanie wykazało, że przejście na projekcję laserową może znacząco zmienić praktyki związane z wynajmem urządzeń wizyjnych. Ze względu na małe prawdopodobieństwo pojedynczej awarii projektorów laserowych, ich kontrola przed wynajmem może zostać skrócona i przeprowadzona na miejscu u klienta. Dzięki temu można zredukować koszty związane z transportem i przechowywaniem sprzętu. W efekcie proces wynajmu „z punktu do punktu” jest zacznie przyspieszony i pozwala zaoszczędzić nawet 86 dni, które w normalnych okolicznościach przeznaczone by były na transport i sprawdzanie urządzeń. To oznacza wzrost wydajności o 1/3. Co więcej, po przeanalizowaniu awaryjności urządzeń firma ROI Team uznała, że jeden projektor laserowy wystarcza, aby zabezpieczyć aż 10 urządzeń na wypadek awarii. Biorąc pod uwagę, że profesjonaliści z branży wybierają jeden projektor zapasowy na 5 urządzeń podstawowych, potencjalna oszczędność wyniosłaby od 5 do 10 proc. 

To bardzo ważny element badań, który powinien uświadomić klientom, że przejście na technologię laserową jest nie tylko efektywne kosztowo, ale także przełoży się na jakość obrazu i ograniczenie zużycia energii – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...