reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy polski kanał dla dzieci Top Kids z 13°E

dodano: 2015-11-18 12:07 | aktualizacja: 2015-11-18 13:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Top Kids - logo z magazynu sieci Toya Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała Michałowi Winnickiemu, właścicielowi firmy Michał Winnicki Entertainment, koncesję satelitarną na nadawanie kanału pod nazwą Top Kids. Zgodnie z zapisami koncesji, Top Kids będzie miał charakter wyspecjalizowany: adresowany do dzieci i będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncesja na kanał Top Kids obowiązuje od dnia 5 listopada 2015 roku i wygasa z dniem 4 listopada 2025 roku. W dokumencie koncesyjnym zapisano, że Top Kids będzie nadawany przy zachowaniu następujących warunków technicznych: Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) - tp. 16 (11,508 Ghz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK) - czyli na transponderze TVN, gdzie nadawane są już inne kanały Michała Winnickiego - Power TV i Adventure HD. Z zapisów koncesji dowiadujemy się również, że koncesjonariusz, czyli Michał Winnicki, miałby rozpocząć nadawanie kanału Top Kids nie później niż 1 miesiąc od daty udzielenia koncesji. Do tego czasu nadawca może prowadzić próbne emisje programu. Na razie nie wiadomo, czy kanał będzie kodowany, czy FTA. Nie wiadomo też w ofertach jakich platform czy sieci miałby się znaleźć. Na pewno trafi do oferty łódzkiej sieci Toya. Warto bowiem wspomnieć, że informacja o planach uruchomienia przez Michała Winnickiego kanału Top Kids pojawiła się już w listopadowym numerze czasopisma „Toya: Magazyn abonenta”. Z informacji tam mieszczonych wynika, że Top Kids miałaby zacząć nadawanie w sieci Toya w dniu 1 grudnia br. (więcej tutaj).

Top Kids ma mieć charakter wyspecjalizowany: adresowany do dzieci. Audycje realizujące specjalizację, mają stanowić nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00. Program Top Kids ma być nadawany codziennie, przez minimum 12 godzin na dobę. Trzonem oferty programowej będą kultowe bajki z lat 80. i 90. XX wieku, zarówno polskie jak i zagraniczne (z dubbingiem lub lektorem), pozbawione przemocy i zawierające mądry przekaz. Założeniem programowym jest most łączący dzieci i rodziców, pamiętających te bajki z okresu swego dzieciństwa. Audycje powtórkowe zajmą około 90 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Według deklaracji wnioskodawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim, będą stanowić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. w kwartalnym czasie nadawania programu.

Michał Winnicki złożył wniosek o koncesję satelitarną dla kanału Top Kids już 8 czerwca 2015 roku. Źródłem finansowania nowego projektu mają być środki własne Michała Winnickiego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...