reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gra o tron” pozycjonuje HBO przed Netfliksem?

dodano: 2015-11-23 17:51 | aktualizacja: 2015-11-24 13:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Parrot Analytics

Gra o tron V Pięć najbardziej popularnych seriali Amazona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii z trudem nadąża w tych krajach ze najlepszymi propozycjami HBO i Netfliksa, wynika z badań przeprowadzonych przez Parrot Analytics. Co więcej, na wszystkich trzech rynkach króluje serial HBO „Gra o tron” (Games Of Thrones). W badaniu dokonano analizy zapotrzebowania na poszczególne seriale.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według wyników badania, „Gra o tron” HBO pozostawiła daleko w tyle pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w USA i Wielkiej Brytanii uplasował się serial „Narcos” Netfliksa, a w Australii „Orange Is The New Black” Netfliksa. Podium w USA zamknął serial „Orange Is The New Black”, a na pozostałych dwóch rynkach „Detektyw” (True Detective) HBO.

Zapotrzebowanie na seriale jest mierzone na potrzeby badań Parrot Analytics za pomocą wskaźnika demand expressions. O ile „Gra o tron” ma w Stanach Zjednoczonych wynik na poziomie 28,3 mln, to „Nacros” ma już wynik dwa razy gorszy - 14,3 mln. Z kolei „Orange Is The New Black” ma zaledwie 8 mln demand expressions. W Wielkiej Brytanii „Gro o tron” uzyskała wynik 6,5 mln, „Narcos” - 2,2 mln, a „Detektyw” - 2,1 mln demand expressions. Za to w Australii „Gra o tron” ma bardzo podobny wynik do „Orange Is The New Black” na poziomie ok. 1,7 mln. Trzeci w rankingu „Detektyw” osiągnął w Australii wynik 720 tys.

W Stanach Zjednoczonych najwyżej notowaną w rankingu propozycją Amazona był serial „Hand Of God” (2 mln demand expressions), ale zajął tam dopiero 11. miejsce. W Wielkiej Brytanii serial zajął 9. miejsce (897 tys.), a w Australii - 11. miejsce z 151 tys. demand expressions.

W pierwszej piątce rankingów znalazły się jeszcze seriale „Gracze” (Ballers) HBO, „House of Cards” Netfliksa i „Dolina krzemowa” (Silicon Valley) HBO.

Zobacz komentarz na temat najpopularniejszych w Polsce seriali ostatnich lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...