reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

10.12 Biełsat TV z ceremonią wręczenia nagrody Nobla

dodano: 2015-12-09 16:24 | aktualizacja: 2015-12-09 16:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Centrum Informacji TVP

TV Biełsat Biełsat TV Belsat TV W czwartek, 10 grudnia o godz. 16.30 czasu polskiego Biełsat TV przeprowadzi transmisję z tłumaczeniem na język białoruski ceremonii wręczenia tegorocznych nagród Nobla w Sztokholmskiej Sali Koncertowej, którą będzie można obejrzeć na antenie oraz na stronie internetowej www.belsat.eu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na Białorusi państwowe media ignorują noblistkę Swiatłanę Aleksijewicz, która jest znana ze swojego krytycznego stosunku wobec białoruskiego systemu. Stad też nie pokażą transmisji wręczenia tej niezwykłej nagrody.

Nadająca z terytorium Polski niezależna białoruska stacja telewizyjna Biełsat TV w ramach „Noblowskiego tygodnia ze Swiatłaną Aleksijewicz” obecnie emituje serie codziennych reportaży specjalnej korespondentki w Sztokholmie Aliny Kouszyk, w tym z konferencji prasowej laureatki. Sama pisarka udzieliła również Biełsatowi wywiadu, w którym podziękowała stacji za informowanie Białorusinów o wydarzeniach związanych z przyznaniem jej literackiej nagrody Nobla.

Jestem wdzięczna Biełsatowi TV za to, że daje przykład naszej oficjalnej telewizji. Za solidarność w przyciąganiu do nas uwagi świata, do mnie jako autorki, do ludzi, o których pisałam. Właśnie tak należy żyć. Dajecie przykład, jak trzeba odnosić się nawzajem do siebie. Nie odbieram tej nagrody jako osobistej. Ona jest dla wielu pokoleń ludzi, którzy bez śladu zniknęli w tamtej ciemności, w tamtej idei. Trzeba oddać im hołd

– powiedziała noblistka w rozmowie z Biełsatem TV.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...