reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wellbeing Network rozpoczął nadawanie w Polsce

dodano: 2015-12-20 19:40 | aktualizacja: 2015-12-21 14:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Wellbeing Network Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 21 grudnia br. nadawanie rozpoczął kanał Wellbeing Network. Stacja już na starcie ma pojawić się w pakietach platform Cyfrowy Polsat (więcej tutaj) i nc+ (więcej tutaj)oraz sieci kablowych Vectra (więcej tutaj) i Toya (więcej tutaj). Według rynkowych doniesień, w styczniu 2016 roku nadawca ma uruchomić wersję kanału w wysokiej rozdzielczości (Wellbeing Network HD). Wersje SD i HD będą miały identyczne ramówki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wellbeing Network ma prezentować materiały poświęcone zdrowiu i promocji zdrowego stylu życia. Widzowie znajdą porady dotyczące sportu i rekreacji czy właściwego odżywiania. Wraz z kanałem telewizyjnym nadawca oferuje także specjalne aplikacje (więcej tutaj) oraz internetowy sklep z suplementami diety i kosmetykami (przejdź na stronę).

Kanał Wellbeing Network będzie poruszał tematy związane ze zdrowym stylem życia, foto: 201 Television Limited


Przypomnijmy, iż pierwsze informacje o Wellbeing Network pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku (więcej tutaj). Stacja, według zapowiedzi nadawcy, miała ruszyć 19 stycznia br. Do startu jednak nie doszło (więcej tutaj). Kolejnym terminem rozpoczęcia nadawania miała być tegoroczna Wielkanoc, co również się nie potwierdziło. W listopadzie br. pojawiły się doniesienia, iż kanał ruszy pod koniec grudnia br. Dodajmy, iż nadawca praktycznie od początku zapowiadał pojawienie się stacji w pakietach platformy Cyfrowy Polsat (więcej tutaj i tutaj) oraz sieci kablowych Vectra i Toya (więcej tutaj).

Parametry techniczne przekazu satelitarnego:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Wellbeing
PID V: 277 (MPEG-4/SD)
PID A: 533
PID PCR: 277
SID: 17015
PID PMT: 32
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat, S4/N3 - nc+), Conax (nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)
Jakość obrazu: 720x576, 16:9, ok. 0,96 Mbit/s
Jakość dźwięku: 192 kbit/s MPEG stereo

Przekaz kanału Wellbeing Network


Na satelicie Wellbeing Network pojawił się w miejscu kanału VOD 217 - jednego z serwisów używanych przez Cyfrowy Polsat na potrzeby przekazu filmów na życzenie, nie jak początkowo zapowiadano w miejscu serwisu Test 1.

Kanał nadaje na podstawie koncesji przyznanej firmie 201 Television Limited w grudniu ubiegłego roku przez Ofcom, brytyjskiego regulatora rynku medialnego (więcej tutaj). Sprzedażą reklam w stacji zajmie się należąca do Cyfrowego Polsatu firma Polsat Media (więcej tutaj).

Polska jest pierwszym krajem, w którym uruchomiono kanał Wellbeing Network. Nadawca planuje jednak jego wprowadzenie na kolejne rynki. 26 stycznia 2016 roku stacja rozpocznie nadawanie w Wielkiej Brytanii (więcej tutaj). Być może w przyszłości kanał pojawi się także w Niemczech i krajach niemieckojęzycznych.

Aktualizacja
Przekaz ruszył po godzinie 6:00, ale był szyfrowany tylko w systemach CA charakterystycznych dla Cyfrowego Polsatu, przed 10:00 dodano pozostałe systemy dostępu warunkowego.

Aktualizacja
W dekoderach nc+ kanał trafił na listę na pozycję 149, a w Cyfrowym Polsacie na k. 22.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...