reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Tydzień 16: Minimax

dodano: 2004-04-08 17:12
autor: Piotr Lewiński | źródło:

Minimax Tydzień 16/2004Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sabrina (Sabrina's Secret Life)
26 x 26', serial anim., prod. USA (Les Studios Tex SARL / DIC Ent. Corp.), 2003

Emisja: od 13 kwietnia, codziennie / godz. 13.15 i 17.45

Znany twórca komiksów George Gladir wymyślił postać Sabriny cztery dekady temu, ale dopiero lata 90. przyniosły nastoletniej czarownicy światową popularność
i gwiazdorską pozycję. W 1996 studio Warner Bros stworzyło oparty na komiksie Gladira przebojowy serial „Sabrina, nastoletnia czarownica” z Melissą Joan Hart
w roli tytułowej. Produkcja okazała się wielkim hitem – po siedmiu sezonach nadawania „Sabrina” mogła się równać pod względem oglądalności ze słynnymi „Simpsonami”. Popularność serialu pociągnęła za sobą powstanie animowanej wersji przygód Sabriny.
Niewtajemniczonym Sabrina może wydać się sympatyczną nastolatką jakich wiele. W rzeczywistości bohaterka posiada tajemną moc, jest pół-wiedźmą i oprócz zwykłych zajęć w szkole pobiera specjalne nauki dla czarownic. Sabrina trafiła właśnie do ogólniaka. Niestety, okazuje się, że jej koleżanką z tajnych kursów czarodziejskiego rzemiosła, a także ze zwykłych zajęć szkolnych, jest niejaka Portia – wiedźma pełnej krwi, krewna samej Enchantry – największej czarodziejki naszych czasów. Wyniosła i zarozumiała Portia nawet nie ukrywa swojej pogardy dla Sabriny. Młode wiedźmy będą toczyć między sobą zaciętą rywalizację dosłownie o wszystko, włącznie z chłopakiem Sabriny, Harvey’em. Swoją panią stara się wspierać w tych zmaganiach mówiący ludzkim głosem kot Salem, który z kolei nie znosi należącego do Portii złośliwego królika imieniem Mephista. Oczywiście wszystko to dzieje się
w głębokiej tajemnicy: zwykli śmiertelnicy, nauczyciele czy koledzy z klasy, nie mogą się dowiedzieć czym tak naprawdę zajmują się Sabrina i Portia.

© 2003 Les Studios Tex SARL and DIC Entertainment Corporation
http://www.archiecomics.com/sabrinas_house/sabrina.html


Pełzaki (Rugrats)

Emisja: od 13 kwietnia, codziennie / godz. 16.50 i 07.25

Nowe odcinki przebojowych „Pełzaków”, zdobywców wielu nagród, w tym 2 nagród Emmy. Ta flagowa produkcja studia Klasky Csupo, Inc. jest pierwszą kreskówką, której bohaterami są niemowlaki, a świat pokazany jest z perspektywy raczkującego dziecka.

Pełzaki to zwariowana, pełna wesołych pomysłów rodzinka. Głową famili jest Stu, niespełniony wynalazca, który w swej domowej pracowni wymyśla różne dziwne urządzenia, jak choćby miniaturowy statek kosmiczny. Jego żona Didi, pomimo wielu obowiązków z prowadzeniem domu, przymyka oko na pasję męża. Oczkiem
w głowie państwa Pickles są: roczny, rozbrykany Tommy oraz kilkumiesięczny, płaczliwy Dylan. Częstym gościem w ich domu jest trzyletnia siostrzenica Angelica, oraz najlepszy przyjaciel Tommy’ego, dwuletni, ciągle przestraszony Chuckie.

© 1998 Viacom International Inc.
http://www.nick.com/all_nick/tv_supersites/rugrats/index.jhtml

Eliza wśród dzikich (Wild Thornberrys)
40 x 26', serial anim., prod. USA (Klasky Csupo, Nickelodeon),1998

Emisja: od 13 kwietnia, codziennie / godz. 17.20 i 07.50

Serial animowany firmowany przez słynne studio Klasky Csupo, Inc., uhonorowany dwoma nagrodami Genesis.
Rodzina Thornberry ma niezwykłe i wspaniałe zajęcie – podróżuje po całym świecie, kręcąc filmy dokumentalne o dzikiej przyrodzie. Główną bohaterką animowanej serii jest Eliza Thornberry, 12-letnia dziewczynka, która ukrywa pewien sekret – potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Rodzice Elizy są zwykle zajęci filmowaniem. W tym czasie dziewczynka, wykorzystując swoje niezwykłe zdolności, poznaje na własną rękę świat zwierząt. Kompanem przygód Elizy jest jej przyrodni brat, dziki chłopiec Donnie, którego rodzina Thornberry znalazła w dżungli; dzieciom towarzyszy zawsze także uroczy szympans imieniem Darwin. Na Elizę i jej przyjaciół codziennie czeka nowa przygoda; tu wszystko może się zdarzyć – w końcu jesteśmy w dżungli.
© 1998 Viacom International Inc.
http://www.nick.com/all_nick/tv_supersites/thornberrys/flash_index.jhtml
http://www.cooltoons.com/wildthornberrys/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...