reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przygodowe ferie i klasyka kina - luty w Kino Polska

dodano: 2016-01-21 17:14 | aktualizacja: 2016-01-21 21:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Kino Polska Kto powiedział, że tylko wakacje nadają się na przygody? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szukać ich także w ferie zimowe. W lutym br. Kino Polska zaprasza widzów na takie produkcje jak: „W pustyni i w puszczy” (wersja z 1973 roku), „Stawiam na Tolka Banana”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Szaleństwa panny Ewy”, „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Faraon”, „Krzyżacy”, „Chłopi”, „Noce i dnie”, „Psy”, „Akcja pod Arsenałem” oraz „Robert i Bertrand”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ferie przygody można znaleźć codziennie w telewizji Kino Polska. Staś i Nel będą więc przemierzać Afrykę w klasycznej wersji „W pustyni i w puszczy”, Henryk Gołębiewski i Filip Łobodziński chuliganić w „Stawiam na Tolka Banana” (podobnie zresztą jak znani skądinąd bliźniacy Lech i Jarosław Kaczyńscy w „O dwóch takich, co ukradli księżyc”), a panna Ewa - oczywiście szaleć w przeuroczej ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego („Szaleństwa panny Ewy”). Nie zabraknie także odgrywanych na podwórkach przez kolejne pokolenia wojennych przygód Hansa Klossa („Stawka większa niż życie”) oraz Janka Kosa z resztą załogi „Rudego 102” („Czterej pancerni i pies”).

Jak zapewnia nadawca, w telewizji Kino Polska nigdy nie zabraknie też jednak arcydzieł polskiej kinematografii. W lutym br. będą to produkcje prawdziwie epickie: „Faraon” Jerzego Kawalerowicza z niesamowitym debiutem Jerzego Zelnika, „Krzyżacy”, „Chłopi”, „Noce i dnie”. Będzie można także sprawdzić, jak przetrwał próbę czasu najgłośniejszy chyba film lat 90. ubiegłego wieku: „Psy” Władysława Pasikowskiego, emitowane po cyfrowej rekonstrukcji.

Monika Rosca i Tomasz Mędrzak w filmie „W pustyni i w puszczy”, foto: SPI International B.V.

Bogusław Linda w filmie „Psy”, foto: Stopklatka

 
W piątek, 26 lutego br., dokładnie w rocznicę odbicia Jana Bytnara „Rudego” przez kolegów z Szarych Szeregów, Kino Polska wyemituje „Akcję pod Arsenałem”. Film, wyreżyserowany przez świetnego dokumentalistę Jana Łomnickiego, niezwykle skrupulatnie odtwarza przygotowania i przebieg akcji - dość powiedzieć, że konsultantem był Stanisław Broniewski „Orsza”, w 1943 dowódca „Rudego”, „Zośki” i „Alka”. Reżyser ciekawie rysuje też jednak psychologiczne portrety młodych żołnierzy podziemia.
 
Interesującą perełkę będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Sto lat miłości” (więcej tutaj). Lutowa premiera to „Robert i Bertrand”, kryminalna komedia z 1938 roku, w której główne role zagrał duet-dynamit: Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza. Panowie śpiewają piosenki Henryka Warsa, przede wszystkim jednak zakochują się w pięknej Irenie Grossównie i próbują zawrócić ją z przestępczej drogi, sami przy tym popadając w konflikty z prawem. Ciekawostką jest to, że zaginęła niemal połowa taśmy - to, co pozostało, udało się jednak złożyć w spójną i uroczą przy tym historię.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...