reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1-2/2016

dodano: 2016-01-29 12:26 | aktualizacja: 2016-01-29 16:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1-2/2016 okładka SAT Kurier 1-2/2016
Wiatr odnowy w mediach publicznych
Ruszyły testy MUX 8 w Warszawie
Podróże z anteną - Praga
Netflix wchodzi do Polski

TESTY:
Cyfrowy Polsat EVOBOX PVR
TechniSat DIGIT ISIO STC


NOWE PRODUKTY:
- Mohu Leaf, czyli antena-liść
- Antena dla cyfrowego radia DABtenne+
- Linuksowy odbiornik satelitarny Octagon SF8 HD
- Pokojowe anteny DVB-T SLIM i DAB+FM

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 1-2/2016 - styczniowo-lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

Wiatr odnowy w mediach publicznych


Chciałbym, żeby to co dobre w Telewizji Polskiej było kontynuowane, a to co złe, wymagające zmiany, zostało skorygowane i zmienione. Naszą świętą zasadą będzie to, że dobro widza będzie dla nas najważniejsze – powiedział nowy prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, na pierwszej konferencji prasowej, kilka godzin po objęciu stanowiska. Byłemu posłowi i europosłowi Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski nie towarzyszyli politycy, tylko doskonale znane z TVP twarze. Czego można się spodziewać po Telewizji Polskiej pod kierownictwem Jacka Kurskiego? Czy doczekamy się nowych kanałów tematycznych? A może wróci dawno już zapomniany projekt platformy cyfrowej?

Test dekodera EVOBOX PVR Cyfrowego Polsatu

Już przy poprzednich testach i opisach dekoderów Cyfrowego Polsatu zwracaliśmy uwagę, że platforma ta ma ogromną przewagę na rynku za sprawą możliwości samodzielnej produkcji sprzętu, co daje w zasadzie wolność jeśli chodzi o wdrażanie pomysłów i rozwiązań, nawet tych najbardziej śmiałych. We wrześniu 2015 roku pojawiła się informacja, że operator porozumiał się z firmą ADB w celu zaimplementowania oprogramowania w dekoderach własnej produkcji. ADB większość czytelników powinna kojarzyć przede wszystkim ze współpracą z platformą n (obecnie nc+), której owocem było zaoferowanie w momencie startu platformy n jednych z najnowocześniejszych na rynku dekoderów. Teraz z doświadczenia ADB korzysta Cyfrowy Polsat i efekty symbiozy wysokiej jakości sprzętu od Cyfrowego Polsatu ze świetnym oprogramowaniem ADB możemy podziwiać już teraz, zaledwie po kilku miesiącach od oficjalnego komunikatu o nawiązaniu współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym 9-stronicowym testem dekodera EVOBOX PVR.
Test odbiornika TechniSat DIGIT ISIO STC z UHD HEVC


W poprzednim wydaniu magazynu opisywaliśmy odbiornik Vu+ Solo 4K, zapowiadając, że w drodze jest kolejne urządzenie obsługujące kompresję HEVC oraz rozdzielczość Ultra HD. Nie trzeba było długo czekać – jeszcze w grudniu na polski rynek trafił TechniSat DIGIT ISIO STC. Odbiornik natychmiast wzbudził ogromne zainteresowanie z uwagi na atrakcyjną cenę. Jednocześnie TechniSat jest marką znaną z produktów wysokiej jakości, z górnej półki. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z urządzeniem.
Podróże z anteną - Praga

Praga, stolica i największe miasto Czech, jest położona nad rzeką Wełtawą nieco na północ od środkowej części kraju. Należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Zachęcamy do przeczytania ciekawego artykułu na temat Pragi, uznawanej za jedno z najpiękniejszych miast w Europie, i na temat telewizji w Czechach.


Netflix wchodzi do Polski

6 stycznia 2016 roku, podczas wystawy CES 2016 w Las Vegas, założyciel i dyrektor generalny Netfliksa, Reed Hastings, ogłosił debiut usługi w ponad 130 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Ruszyły testy MUX 8 w Warszawie

18 stycznia okazał się bardzo ważnym dniem dla amatorów naziemnej telewizji cyfrowej, mieszkających w aglomeracji warszawskiej. Bowiem tego dnia spółka EmiTel uruchomiła testy bardzo oczekiwanego MUX 8.

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1-2/2016.

Następne wydanie SAT Kurier 3-4/2016 na początku kwietnia.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2016 roku obejmuje 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2016 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2016 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2016 - 6 wydań + książka - tylko 75 złZapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...