reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Prezes Polskiego Radia zamroziła proces rozwoju cyfryzacji

dodano: 2016-03-29 10:31 | aktualizacja: 2016-03-29 11:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wSieci

Polskie Radio Prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk, powiedziała w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”, że po objęciu funkcji najbardziej zaskoczyła ją skala inwestycji w tzw. nowe technologie, głównie w cyfryzację. Jak dodała, poszły na to ogromne pieniądze, a skutek tych inwestycji był jej zdaniem bardzo mizerny, gdyż słuchalność radia cyfrowego jest minimalna.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Powstało radio dla duchów za ogromne środki” - tak Prezes Polskiego Radia opisała funkcjonowanie radia cyfrowego DAB+. Jak powiedziała, na razie głównym beneficjentem cyfryzacji radia są firmy nadawcze z zachodnim kapitałem oraz media będące odbiorcą reklamy. Podkreśliła, że w sprawie cyfryzacji radia wątpliwości ma także Najwyższa Izba Kontroli.

Barbara Stanisławczyk poinformowała, że na razie zamroziła proces rozwoju cyfryzacji, starając się jak najbardziej zracjonalizować budżet radia cyfrowego, łącząc redakcje, przebudowując anteny.

Warto dodać, że Polskie Radio 24 (PR24) ma zastąpić radiową Czwórkę na częstotliwościach analogowych w paśmie UKF. Stacja PR24 jest dostępna obecnie tylko w Internecie i w ramach cyfrowego radia DAB+. Do zmiany miałoby dojść jeszcze latem br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...