reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
TVP walczy o prawa do Euro 2016

dodano: 2016-04-19 10:52 | aktualizacja: 2016-04-19 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Przegląd Sportowy

Euro 2016 Prawa do transmisji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 na terytorium Polski są w posiadaniu Telewizji Polsat. Jak dowiedział się „Przegląd Sportowy”, Telewizja Polska rozmawia z UEFA na temat możliwości pokazywania meczów reprezentacji Polski i kilku innych ważnych spotkań tych mistrzostw. Euro 2016 odbędzie się w dniach 10 czerwca - 10 lipca we Francji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeśli UEFA udzieliłaby zgody, TVP mogłaby odkupić od Telewizji Polsat sublicencję na pokazywanie meczów Euro 2016. TVP jest podobno zainteresowana transmisją trzech grupowych meczów polskiej reprezentacji, meczu otwarcia, dwóch spotkań 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału i finału. Gdyby Polakom udało się przejść do dalszej fazy turnieju, TVP pokazywałaby kolejne mecze naszej reprezentacji, ale w ramach wynegocjowanego pakietu.

Nawet jeśli UEFA dałaby TVP zielone światło, to nadawca musiałby porozumieć się jeszcze z Telewizją Polsat w sprawie sublicencji. Czasu zostało bardzo mało, a dochodzą jeszcze kwestie logistyczne związane z akredytacjami, a także kwestie zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa. Do końca kwietnia br. lista osób pracujących przy Euro powinna być już zamknięta.

Przypomnijmy, że 7 meczów Euro 2016 będzie można zobaczyć w rozdzielczości UHD 4K. Taką możliwość uzyskają klienci włoskiej platformy tivusat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...