reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

189 mln użytkowników usług OTT 4K w 2021 roku

dodano: 2016-08-17 14:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Juniper Research

Ultra HD 4K UHD W ciągu najbliższych pięciu lat treści OTT (Over the Top) w rozdzielczości 4K znacznie zyskają na popularności, wynika z analizy opracowanej przez Juniper Research. Do 2021 roku usługi OTT 4K mają przyciągnąć ponad 189 mln unikalnych użytkowników na całym świecie, w porównaniu z zaledwie 2,3 mln w tym roku. Czynnikami wpływającymi na wzrost zainteresowania usługami OTT 4K mają być większa dostępność treści i kompatybilnych urządzeń.

Ultra HD 4K UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na przykładzie Stanów Zjednoczonych oznacza to, że 1 na 10 mieszkańców będzie oglądał treści 4K przez Internet w porównaniu z zaledwie 1 na 500 w tym roku. Podczas gdy telewizor podłączony do Internetu będzie dominującym sposobem odbioru treści OTT, to innymi metodami na oglądanie tego typu treści będą smartfony, tablety i komputery.

Chociaż YouTube, Netflix i Amazon oferują już treści 4K, to operatorzy sieci kablowych i platform satelitarnych czekają na uruchomienie własnych ofert 4K do momentu aż dostępna będzie większa ilość treści w tej rozdzielczości. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione, bowiem w 2016 roku w Wielkiej Brytanii wprowadzono dekoder Sky Q 4K, oferujący treści 4K online. Następny będzie niemiecki Sky, który jeszcze w tym roku zaoferuje dekoder Sky+ Pro i uruchomi dwa kanały UHD.

Choć na dzień dzisiejszy na rynku dostępny jest tylko jeden model telewizora 8K (w cenie około 133 tys. dol.), to minie jeszcze sporo czasu zanim treści 8K staną się powszechnie dostępne. W ocenie Juniper Research najpierw na rynku pojawią się telewizory 8K, a dopiero potem urządzenia do streamingu i dekodery.

Japonia planuje nadawać Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, które odbędą się w Tokio, w rozdzielczości 8K. Może to być okazja do napędzenia produkcji i sprzedaży telewizorów 8K. Juniper Research ocenia, że dostawy telewizorów 8K wzrosną ponad trzykrotnie między 2020 a 2021 rokiem, do ponad 400 tys. sztuk rocznie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...