reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Test odbiornika AX 4KBOX HD51 z UHD i HEVC

dodano: 2016-09-06 14:15 | aktualizacja: 2016-09-06 15:19
autor: Mirosław Zdrojewski | źródło: Obserwacje własne

AX 4KBOX HD51 W drugiej dekadzie lipca br. do dystrybucji trafił długo wyczekiwany tuner AX 4KBox HD51 szczecińskiej firmy AX Technology. To pierwszy tuner tego producenta, który obsługuje zarówno rozdzielczość UHD (2160p, czyli 4K), jak i kodek HEVC. Za przyjemność oglądania testowych póki co kanałów UHD niestety trzeba jeszcze sporo zapłacić. W zależności od wybranej wersji, za odbiornik kosztuje od 1250 zł (za odbiornik z pojedynczą głowicą satelitarną) do ok. 1400 zł (za model z podwójną głowicą satelitarną lub typu combo, czyli głowicą satelitarno-naziemną). Jest on tańszy od Vu+ Solo 4K (ok. 1900 zł) i droższy od Fergusona Ariva 4K (ok. 520 zł). Czy warto kupić nowy odbiornik od AX Technology? Co otrzymamy za tę cenę? Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule.

AX 4KBOX HD51 pudełko


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wygląd i wyposażenie

Tuner otrzymujemy w kartonowym pudełku, gdzie w środku oprócz tunera znajdziemy pilot zdalnego sterowania (wraz z bateriami), instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną, zasilacz i kabel HDMI 2.0. Na panelu przednim znajduje się przycisk standby, alfanumeryczny wyświetlacz, a pod klapką z prawej strony (patrząc od przodu) wejście na czytnik kart, gniazdo na moduł dostępu warunkowego CI/CI+ oraz wejście USB 2.0.
 
AX 4KBOX HD51 - panel przedni

Na ścianie tylnej odbiornika znajduje się: patrząc od lewej strony: wejście głowicy satelitarnej wraz z przelotką, wymienny slot na dodatkową głowicę satelitarną DVB-S/S2 lub głowicę naziemną DVB-T/T2, optyczne wyjście dźwięku S/PDIF, wyjście HDMI 2.0, 2 porty USB (pierwszy 2.0 drugi 3.0), gniazdo Ethernet oraz gniazdo zewnętrznego zasilacza 12 V. Co rzuca się w oczy, to brak przycisku wyłącznika/włącznika tunera.
 
AX 4KBOX HD51 - panel tylny

W podstawowej wersji tunera brakuje drugiej głowicy. Niestety, aby przekształcić nasz odbiornik w tuner typu twin lub combo musimy odpowiednio dokupić drugą głowicę satelitarną lub naziemną, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Koszt zakupu samej głowicy naziemnej to wydatek rzędu 145 zł.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...