reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mediapro z La Liga w UHD - będzie Eleven UHD?

dodano: 2016-09-13 22:53 | aktualizacja: 2016-09-14 14:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: evs.com/mediapro

Mediapro_budynek_360px Podczas wystawy IBC 2016 w Amsterdamie okazało się, że hiszpańska Mediapro Group przygotowuje się do transmisji piłkarskiej La Ligia w Ultra HD z technologią EVS live. Producent transmisji z hiszpańskiej ligi - spółka Mediapro kupiła 10 serwerów produkcyjnych XT4K od belgijskiego EVS, z których dwa zostały już zainstalowane w wozie do transmisji Mediapro. Ten wóz już produkował pierwszą transmisję UHD na żywo z meczu La Liga w zeszłym sezonie. Teraz sprzęt w wozie OB39 będzie wykorzystywany do cotygodniowej produkcji i systematycznych transmisji meczów La Liga w 4K.

Real_mediapro_4k_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakupy sprzętu przez Mediapro do produkcji w 4K live oznacza, że większość znaczących operatorów platform DTH, kablówek i IPTV powoli wprowadzi do oferty transmisje live z co najmniej jednego, a może dwóch meczów kolejki La Ligi.

Jak wiadomo w Polsce prawa do emisji meczów La Ligi ma Eleven Sports Network, który wcześniej czy później będzie musiał się dopasować do trendów europejskich, czyli uruchomić kanał o roboczej nazwie Eleven 4K czy Eleven UHD. Na razie Eleven Sports Network uruchomił trzeci swój kanał Eleven Extra, bo zabrakło już miejsca na wszystkie możliwe transmisje do których posiada prawa, zwłaszcza w weekend, gdzie jest dużo meczów piłkarskich. Dlatego brakowało w kanałach Eleven transmisji z meczów ligi szkockiej czy belgijskiej. Priorytetem są mecze La Ligi, Serie A i Ligue 1, czyli tam gdzie grają Polacy. W przyszłości priorytetem będzie kanał Eleven 4K i to jest nieuniknione!
 
fot. EVS
 
Wracając do zakupów Mediapro to kolejnych 5 serwerów XT4K zostanie zintegrowane w nowym wozie OB33, który zadebiutuje w listopadzie i będzie w stanie produkować w multicast Ultra HD przy użyciu maksymalnie 16 kamer 4K. Trzy pozostałe serwery produkcyjne live XT4K zostaną zainstalowane w OB40 - wozie HD, który jest obecnie modernizowany do tworzenia treści Ultra HD. Każdy serwer XT4K zapewnia do czterech kanałów 4K w zmiennej konfiguracji I/O, udostępniania multimediów XNet SDTI i wsparcie dla kamer Super motion.
 
fot. EVS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...