reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 9-10/2016

dodano: 2016-09-22 10:25 | aktualizacja: 2016-09-22 12:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 9-10/2016 okładka SAT Kurier 9-10/2016 w sprzedaży od 28.09
Francuska telewizja na kartę
Raport z wystawy IFA 2016
Jak odbierać MUX 8?
Chudsze lata platform cyfrowych

TESTY:
Ferguson Ariva 4K Combo – cz. II
Medi@link ML 2200ST (combo) – cz. I

NOWE PRODUKTY:
- Dreambox DM520
- Antena satelitarna Televes ISD 630 i 830
- Miernik AB CryptoBox MeTrio 2 DVB-T2/C2/S2
- Anteny satelitarne Inverto Black Premium
- Antena Televes V BIII do MUX 8/DAB+
- Wzmacniacze Televes z systemem USOS

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów DVB-T
- wykaz kanałów platform

- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 9-10/2016 - targowe, wrześniowo-październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

RAPORT: Wystawa IFA 2016 w Berlinie


W dniach 2-7 września w Berlin ExpoCenter City odbyła się największa wystawa elektroniki użytkowej w Europie, czyli IFA 2016. Na stoiskach kilkuset firm można było zobaczyć najnowsze produkty i rozwiązania, w tym telewizory UHD 4K z HDR, nagrywarki Blu-ray UHD, okulary VR, kamerki sportowe, najnowsze telewizory OLED, rozwiązania dla inteligentnego domu, urządzenia kontrolujące stan zdrowia, skanery i drukarki 3D oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z wystawy!


 
Jak odbierać MUX 8?

W związku ze zbliżającym się startem MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej, który będzie oferował nowe, bezpłatne kanały telewizyjne, warto poruszyć temat odbioru tego multipleksu. Nie jest to bowiem taka oczywista kwestia. Nowy MUX będzie nadawany w paśmie VHF, co w niektórych przypadkach może oznaczać konieczność modernizacji istniejącej instalacji antenowej. Jak to zrobić?
Chudsze lata platform cyfrowych


Kolebką płatnej telewizji są Stany Zjednoczone. To za oceanem w 1948 roku narodziła się telewizja kablowa. Na tamtejsze trendy patrzą więc uczestnicy rynku z całego świata. Nie są one zachęcające. Henry Blodget, redaktor naczelny amerykańskiej edycji „Business Insidera”, podzielił się ostatnio kilkoma prognozami dotyczącymi najbliższej przyszłości świata mediów. Zostały zaprezentowane w polskiej wersji serwisu. Jedna z nich bezpośrednio dotyczy platform cyfrowych i sieci kablowych. W 2010 roku 99 mln Amerykanów miało dostęp do oferty płatnej telewizji, a pięć lat później już o 2 mln mniej. Blodget przewiduje, że liczba abonentów platform cyfrowych typu Dish Network i DirecTV oraz sieci kablowych, jak na przykład Comcast, będzie spadać. Czy taki sam los czeka polskie platformy Cyfrowy Polsat i nc+? Utrzymają się na rynku, a może będą w sytuacji zbliżonej do borykających się z problemami finansowymi dzienników?


 
Nowość Eutelsatu: SmartBeam

Dostawca zabezpieczeń dla branży telewizyjnej, firma Neotion, powiększyła swoją ofertę produktową o nową bramę sieciową typu satelita + OTT, zaprojektowaną w ścisłej współpracy z operatorem satelitarnym Eutelsat. Koncepcja ta została zaprezentowana już podczas targów IBC 2015 w Amsterdamie na stoisku firmy Eutelsat. W międzyczasie Neotion opracował bramę satelitarną, która w połączeniu z rozwiązaniem Eutelsat SmartBeam umożliwia nadawcom wykorzystanie zasięgu satelity, by wzbogacić platformy telewizyjne o kanały OTT na żywo i nowe usługi interaktywne.

Przedstawiamy platformę: TNT Sat i Fransat


W różnych krajach nadawcy szukają (z różnym skutkiem) sposobu na zapewnienie dostępu do podstawowych kanałów TV z satelity. Najlepiej mają zapewne widzowie w Niemczech i Wielkiej Brytanii, gdzie podstawowe stacje są po prostu nieszyfrowane (w Wielkiej Brytanii jako projekt Freesat, ale zasięg ograniczony wiązką kierunkową). We Włoszech istnieje Tivusat, o którym wspominaliśmy w magazynie SAT Kurier 5-6/2016 przy okazji emisji kilku spotkań Euro 2016 w jakości Ultra HD, gdzie po zakupie i rejestracji sprzętu otrzymujemy dostęp do zestawu podstawowych kanałów TV. W bieżącym wydaniu przyjrzymy się sytuacji we Francji.

graphyne2 ADB z nagrodami podczas IBC 2016

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 9-10/2016.

Następne wydanie SAT Kurier 11/2016 na początku listopada.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 


Magazyn SAT Kurier w 2016 roku obejmuje 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2016 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2016 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2016 - 6 wydań + książka - tylko 75 zł

 


Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...