reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jakie dokumenty pokaże Polsat Doku?

dodano: 2017-02-01 19:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Doku HD W piątek, 10 lutego br. startuje Polsat Doku (więcej tutaj). Stacja pokaże takie produkcje jak m.in. „Rozszyfrować ISIS”, „Plac zabaw”, „Przemytnicy”, „Żołnierze Allaha”, „Rosyjscy neo-naziści”, „Święta wojna”, „Doktorzy śmierci - Mengele i inni”, „Miasto niedźwiedzi polarnych”, „Mikropotwory”, „Katastrofy, które wstrząsnęły światem”, „Rok 2045. Jaki będzie świat?” czy „Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną?”. Polsat Doku będzie dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. Szefem kanału jest Radosław Sławiński.

Polsat Doku


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, będzie to nowy kanał telewizyjny dla miłośników pasjonujących dokumentów. W jego ofercie znajdzie się ponad 700 godzin najnowszych produkcji z całego świata w jakości HD. Polsat Doku to telewizja dla ludzi ciekawych świata - jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic; dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii; miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia.

- Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu. W Polsat Doku każdy znajdzie coś dla siebie. Coś co poszerzy horyzonty, pogłębi wiedzę o świecie, zachwyci lub zaszokuje. Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności

- powiedział Radosław Sławiński, szef Polsat Doku.


Jak zapowiada nadawca, w Polsat Doku zobaczymy kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne i odważne tematy jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha dokument „Plac zabaw” o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi. Oglądając „Rozszyfrować ISIS” dowiemy się, że ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS. Seria „Przemytnicy” odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.

- Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata zobaczymy z najbliższej perspektywy - zapowiada nadawca. Dokument „Żołnierze Allaha” to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny. W reportażu śledczym „Rosyjscy neo-naziści” dowiemy się jak działa jedna z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata.

Jak zapowiada nadawca, Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Seria „Święta wojna” opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu. Zbrodnie wojenne aliantów odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów. Natomiast w szokującym dokumencie „Doktorzy śmierci - Mengele i inni” poznamy prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

Pasjonaci zachwycających miejsc, zjawisk i wspaniałych zwierząt  zobaczą serię „Miasto niedźwiedzi polarnych” opowiadającą o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad 1000 głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona. „Mikropotwory” to program, w którym David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Cykl „Katastrofy, które wstrząsnęły światem” opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.

Jak zapowiada nadawca, w Polsat Doku poznamy fascynujące badania, technologie i eksperymenty naukowe. Japońska seria „Rok 2045. Jaki będzie świat?” to produkcja ukazująca naukową wizję bliskiej przyszłości, z której dowiemy się jak sztuczna inteligencja zmieni świat oraz czy człowiek pokona barierę dźwięku. W dokumencie „Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną?” zobaczymy nagrania z tonących statków, które pomogą ekspertom w odpowiedzi na pytanie dlaczego statki toną pomimo postępu technicznego.

- To tylko przedsmak bogatej oferty kanału dla wszystkich pasjonatów świata. W Polsat Doku każdego miesiąca czekać będą na widzów premiery najlepszych światowych produkcji dokumentalnych dla całej rodziny - zapowiada nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...