reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - rajski Mauritius

dodano: 2016-11-20 17:40 | aktualizacja: 2019-10-16 14:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezanatena.pl

Mauritius mapka Mauritius to rajska, owalna wyspa na cieplutkim Oceanie Indyjskim o wymiarach 60 km na 47 km, około 900 km na wschód od Madagaskaru. W dalszej części tekstu istotne będzie to, że niedaleko na płd-zach. od Mauritiusa położona jest francuska wyspa Reunion. Mauritius odkryli w 1505 roku Portugalczycy, płynąc do Indii. Nazwa Mauritius (po francusku Maurice) pochodzi od księcia Maurice z Nassau, a nadali ją ...Holendrzy. Wyspę próbowali skolonizować Francuzi, a nawet zmienili jej nazwę na Ile de France (Wyspa Francji). Co zobaczyć na Mauritiusie?

Bajkowa_plaza_Mauritius


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Stolicą Mauritiusa jest Port Louis z wysokimi, jak na taką wyspę, wieżowcami, ale także z drewnianymi domami i ruinami. Port lotniczy jest 40 km na południowy wschód od centrum stolicy. Samolot, gdy podchodzi do lądowania, to widać cały ten bajeczny kraj z rafą koralową i wulkanami. Stolicę warto odwiedzić, bo jest tam stary fort z czasów wojen francusko-angielskich. Jest tam też nowoczesny port, z kafejkami i wspaniałymi targami owocowo-warzywnymi.
 
Ziemia 7 kolorów znajduje się w parku narodowym Chamarel na południowym zachodzie wyspy Mauritius
 
Mauritius to przebogata roślinność ogrodów botanicznych, szczególnie liczne odmiany palm, kwiatów lotosu, lilii wodnych oraz wielkich bambusów. Po drodze warto obejrzeć dno pradawnego wulkanu. Łatwo wynająć tam łódkę, motorówkę lub taxi, zawsze z troszkę nachalnym, ale uprzejmym kierowcą-przewodnikiem, by wybrać się z hotelu do kilku najładniejszych miejsc na wyspie. Można śmiało się targować.
 
Autor na tle ziemi 7 kolorów - bajkowy widok, czego zdjęcie nie jest w stanie oddać

Polecana jest wycieczka do parku narodowego Chamarel z „ziemią 7 kolorów“ z wodospadami i glebą pochodzenia wulkanicznego, mieniącą się siedmioma różnymi barwami. To piękne zjawisko przyrodnicze, a przy okazji, obok można zobaczyć wodospady czy ogromne żółwie!
 
Wielkie żółwie w parku przy ziemi 7 kolorów


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Afryka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...