reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wiadomo, skąd zakłócane było Radio Maryja

dodano: 2024-04-16 10:55 | aktualizacja: 2024-04-16 11:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat/KRRiT/satkurier.pl

Radio Maryja Pisaliśmy o tym, że na początku kwietnia sygnał dosyłowy programu Radia Maryja dla FM był kilka razy zakłócany. Zainteresowały się tym KRRiT oraz operator satelitarny Eutelsat. Po dochodzeniu ustalono dokładne współrzędne geograficzne źródła zakłóceń - publikujemy mapę. Kto i z jakiej lokalizacji zakłócał Radio Maryja?

O. Tadeusz Rydzyk / youtube.com/@RadioMaryjaOfficial
O. Tadeusz Rydzyk Radio Maryja TV Trwam youtube.com/@RadioMaryjaOfficial


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Radio Maryja zakłócano z Rosji (obwód królewiecki)

Okazuje się, że te celowe i nielegalne zakłócanie sygnału Radia Maryja dnia 10 kwietnia 2024 r. pochodziły z obszaru obwodu królewieckiego (kaliningradzkiego) na terytorium Federacji Rosyjskiej. Wynika to z wyjaśnień sekretarza wykonawczego IGO Eutelsat, Piotra Dmochowskiego-Lipskiego, które przesłano do KRRiT.

15 kwietnia sekretarz wykonawczy IGO Eutelsat, Piotr Dmochowski-Lipski, poinformował przewodniczącego KRRiT, Macieja Świrskiego:
 

- Biorąc pod uwagę charakter nośników zakłócających, można stwierdzić, że zakłócenie to jest celowym zagłuszaniem zabronionym przez Artykuł 15.1 Regulaminu Radiokomunikacyjnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU RR 15.1).

Za pomocą geolokalizacji zmierzono dokładną pozycję geograficzną źródła zakłóceń na 20,1374 na wschód (długość geograficzna) i 54,9583 na północ (szerokość geograficzna), tj. na północnym wybrzeżu Bałtyku w obwodzie kaliningradzkim.

Publikujemy mapę źródła zakłóceń. Z podanych współrzędnych geograficznych wynika, że są to okolice miasta Swietłogorsk.
 

Eutelsat wspiera Radio Maryja

W związku z powyższym, sekretarz wykonawczy IGO Eutelsat zwrócił się do francuskiego regulatora częstotliwości ANFR (Agence nationale des fréquences) o skontaktowanie się z odpowiednim organem Federacji Rosyjskiej w celu pilnego zbadania źródła wyżej opisanych emisji i podjęcia niezbędnych środków w celu zaprzestania szkodliwych zakłóceń i zapobieżenia ich wystąpieniu w przyszłości.

KRRiT oczekuje na informacje na temat działań podjętych przez rosyjskie władze ds. częstotliwości.

Jak odbierać Radio Maryja w przypadku zakłóceń?

W przypadku problemu z odbiorem sygnału Radia Maryja w FM, stację można słuchać przez Internet, a także przez satelitę Astra 1L (19,2°E) na częstotliwości 11,288 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK. Tu także nadaje TV Trwam. Operatorem obu transmisji jest SES ASTRA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...