reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo: Trikolor TV zablokował 1000 stron

dodano: 2017-03-30 11:48 | aktualizacja: 2017-06-13 12:37
autor: HP | źródło: kommersant.ru

Cardsharing_stop_SK_360px.jpg Ponad 1000 stron internetowych z nielegalnymi transmisjami kanałów kablowych zostało zamkniętych z inicjatywy Narodowej Satelitarnej Kompanii (NSK) w 2016 roku. To o 32 proc. więcej niż w roku wcześniejszym. NSK jest operatorem najpopularniejszej w Rosji platformy satelitarnej Trikolor TV.

http://novoalt-tricolor.ru/images/slide250.jpg
Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas walki z piractwem, doszło do założenia 15 spraw karnych w Rosji i na Białorusi według artykułu o nieuzasadnionym dostępie do informacji komputerowych i rozpowszechniania szkodliwego oprogramowania. 7 spraw zakończyło się wyrokami skazującymi. Chodzi o montaż sprzętu i programów do nielegalnego korzystania z usług platformy satelitarnej  - w zeszłym roku Trikolor TV zidentyfikował 25 takich punktów i zajął ponad 130 jednostek sprzętu pirackiego. W 2015 roku założył 12 postępowań karnych, z których trzy odbyły się w sądzie - dwa zakończyły się oskarżeniami.

Jednym z bezprawnych schematów dostępu jest cardsharing – instalacja sprzętu od osób nieupoważnionych, którzy z pomocą złośliwego oprogramowania łączą odbiornik z pirackim serwerem. Klient musi opłacać usługi dostępu i często nie jest tego świadomy, że korzysta z nielegalnej instalacji. W 2016 roku oskarżono jednego Rosjanina, który w ten sposób oszukiwał użytkowników.

Źródło: kommersant.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...