reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Puls: „Lombard. Życie pod zastaw” z Buczkowskim

dodano: 2017-06-06 19:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” Najnowsza produkcja TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw” to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu (więcej tutaj). W roli głównej wystąpi Zbigniew Buczkowski, którego możemy obecnie oglądać w serialu „Barwy szczęścia” (emisja w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj). Premiera produkcji „Lombard. Życie pod zastaw” nastąpi jesienią br. w TV Puls. Producentem wykonawczym serialu jest Studio A (ATM Grupa).

TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zbigniew Buczkowski wcieli się w główną rolę - Kazimierza Barskiego, który prowadzi tytułowy lombard.

- Kiedy przeczytałem scenariusze pierwszych odcinków serialu obyczajowego „Lombard. Życie pod zastaw”, od razu wiedziałem, że chcę brać udział w tym projekcie - a ja nie jestem typem aktora, który zawsze i wszędzie zagra wszystko. Ten serial mi się spodobał, bo jest taki polski i ludzki - jest w nim cała plejada postaci, różniących się charakterami. Widzowie na pewno nie będą się nudzili, bo cały czas coś się dzieje, nie ma monotonii, a każdy odcinek jest o czymś innym (choć niektóre historie mają swoje kontynuacje)

- powiedział o swojej roli Zbigniew Buczkowski.


Bohater grany przez Buczkowskiego jest również ojcem dwójki dorosłych dzieci, których losy będą się przewijały przez cały czas trwania serialu.

- W „Lombardzie...” gram Kazimierza - właściciela lombardu, prywatnie męża, ojca dwójki dzieci - córki Marty i syna Adriana. O ile z córką nie mam żadnych problemów, to synek jest rozpieszczony (nawet za bardzo) przez mamusię i przez to jest takim „bumelantem”. Mój bohater wcześniej pracował w „normalnej” pracy, ale któregoś dnia podjął ryzyko i zainwestował w swój biznes, którym jest właśnie lombard. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

- powiedział Zbigniew Buczkowski.


W rolę właściciela lombardu Zbigniew Buczkowski wciela się w swojej długoletniej karierze po raz pierwszy. Jak aktor ocenia to doświadczenie?

- Ludzie przychodząc ze swoimi przedmiotami, które chcą z różnych powodów, (głównie finansowych) zastawić, przynoszą wraz z nimi swoje problemy - wokół tych rzeczy budujemy ludzkie historie, a przedmioty są pretekstem do ich opowiedzenia. Zadziwiające jest, co ludzie przynoszą do takiego lombardu - telewizory, komputery, złoto, mamy nawet pijaczka, który przynosi... mikser, żeby dostać 20 złotych na butelkę. Bohater, którego gram, ma dobre serce – nieba przychyli tym, którzy są uczciwi i należy im się współczucie, ale nieuczciwym współczuł na pewno nie będzie. Wydaje mi się, że tak zupełnie prywatnie mógłbym się odnaleźć jako właściciel lombardu - targować się umiem i dla zabawy i zasady robię to będąc za granicą tam, gdzie targować się wręcz trzeba, musiałbym tylko zatrudnić odpowiednich ludzi'

- dodał z uśmiechem Zbigniew Buczkowski.


Zbigniew Buczkowski to aktor charakterystyczny. Odkrył go Andrzej Kondratiuk angażując do filmu „Dziewczyny do wzięcia” (1972). Ma na koncie ponad 160 ról w tak kultowych produkcjach jak „Przepraszam, czy tu biją?”, „Człowiek z żelaza”, „Dzień Świra”, serialach „Dom”, „Alternatywy 4”. Kolejne pokolenia młodych widzów oglądają go w roli Alojzego Bąbla w serii filmów o „Panu Kleksie” czy dozorcy Alfreda Rosolaka w serialu „Siedem życzeń”.
 
Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Tomasz Terlecki
Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Tomasz Terlecki
Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Tomasz Terlecki
Zbigniew Buczkowski w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, foto: Tomasz Terlecki


- Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, a często także niebezpieczne. Idealne do pokazania w serialu. Już jesienią br. widzowie TV Puls zobaczą te emocje w najnowszej produkcji „Lombard. Życie pod zastaw”. To pierwszy polski serial rozgrywający się w środowisku właścicieli lombardu - absolutna nowość na rodzimym rynku telewizyjnym - zapowiada nadawca. Producentem wykonawczym jest Studio A.

Bohaterami serialu „Lombard. Życie pod zastaw” są: właściciel lombardu Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie będą stanowić wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności: będą to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, którym brakuje na imprezę i zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu chętnie zaglądają złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial będzie w każdym odcinku prezentował inną historię, nierzadko kryminalną, nie zabraknie także sytuacji humorystycznych.

„Lombard. Życie pod zastaw” - premiera jesienią 2017 roku w TV Puls (TV Puls HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...