reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ko Tao: tajska wyspa - mekka dla nurków [wideo]

dodano: 2017-06-03 17:07 | aktualizacja: 2019-10-16 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Ko_Tao_palma_podrozezanatena_360px.jpg Na Koh Tao czy Ko Tao, czyli Wyspę Żółwi trafiłem dwa razy - za każdym razem w innej porze roku - raz w czerwcu, gdy zwykle bywa pora deszczowa - jest bardzo gorąco i wilgotno, oraz w grudniu, gdy przytrafił się sztorm z 4-metrowymi falami, ale potem po 2 dniach było całkiem przyjemnie. Prawda jest taka, że odpoczynek tam jest jak odrobina raju na Ziemi. Anteny kolorowe...

Ko_Tao_antenka_podrozezantena_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Jak dotrzeć na Ko Tao?

Właściwie jedynym sposobem dotarcia na Ko Tao jest podróż statkiem lub najlepiej katamaranem z Chumphon (lotnisko, bus lub kolej z Bangkoku) lub Surat Thani (lotnisko z lotami Bangkoku - podobno najtaniej). Możliwy jest także transfer katamaranem z pobliskich wysp Ko Samui (najpiękniejsze jest tu lotnisko z lotami z Bangkoku - wersja najdroższa, ale najszybsza - loty z pół godziny) i Ko Pha Ngan (brak lotniska - tylko po drodze z Surat Thani).
 
Welcome to Koh Tao

Tę trasę morską obsługują trzy linie: Seatran, Lomprayah i Songserm. Z Ko Tao trzeba liczyć dokładnie czas podróży, bo można się lekko przeliczyć:

- Surat Thani (4 godziny w ciągu dnia, 9 godzin na nocnej łodzi)
- Chumphon (1,5-3 godzin, 7 godzin na nocnej łodzi)
- Ko Samui (około 2,5 godziny) - godzina lotu z Bangkoku
- Ko Pha Ngan (około 1,5-2 godz.).
Wszystkie promy dopływają do portu w Ban Mae Haad. Czas podróży różni się w zależności od różnych łodzi używanych przez różne firmy promowe.
 
Ko Tao - katamaran Lomprayah

Osobiście polecam jednak najszybsze i punktualne katamarany Lomprayah - szczególnie, gdy trafi się czasami sztormowa pogoda (nam się trafiła pod koniec listopada/początek grudnia i kilku turystów wyprowadzono nieprzytomnych mimo tego, że to był stabilny katamaran). Linia Lomprayah sprzedaje w pakietach bilety tam i powrót już w Bangkoku w różnych wersjach (kolej + katamaran za 1200 BHT) lub bus + katamaran za podobne pieniądze. Co ciekawe, linia Lomprayah płynąc z Chumphon nim zawinie do portu w Ko Tao najpierw wpływa na krótko do Ko Nang Yuan. Podróż po tych wyspach trzeba dobrze zaplanować, aby zdążyć tam gdzie trzeba, szczególnie jeśli należy zdążyć na samolot z Ko Samui lub Surat Thani do Bangkoku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...