reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Anteny naziemne dla MUX 8 - 10 pytań i odpowiedzi

dodano: 2017-06-13 14:31 | aktualizacja: 2017-06-13 15:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5-6/2017

MUX 8 antena VHF 10 pytań i odpowiedzi Od czasu cyfryzacji telewizji w 2012 roku i przejścia na NTC w standardzie DVB-T zmieniło się tyle, że przybył nowy, jeszcze nieco ułomny multipleks, oznaczony jako ósmy (MUX 8). Ułomny dlatego, że ma tylko 4 nowe kanały komercyjne w jakości SD – bez kanałów TVP, ale nie znaczy to, że oglądanie tych stacji nie ma sensu, bo ma. Telewizja publiczna nie potrafi dołączyć się do popularyzacji MUX 8, by pojąć misyjność w sposób właściwy. Poniekąd sam odbiór w paśmie VHF jest ułomny, bo czasami jest inna polaryzacja, inny kierunek nadajnika albo antena nie daje rady. I co wtedy? Problemów tysiące, pytań też dużo i to uzależnionych od rejonizacji. Doradzają lokalni instalatorzy, ale to za mało. Ruszamy więc z dobrą kampanią informacyjną.

MUX 8 antena VHF 10 pytań i odpowiedzi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

2. Czy warto instalować antenę na MUX 8? Jakie kanały są w MUX 8?

Na pewno warto raz zainwestować w nową lub dodatkową antenę naziemną, by zwiększyć o 4 liczbę dostępnych za darmo kanałów DVB-T. Na multipleksie 8 są cztery kanały od polskich nadawców komercyjnych: Nowa TV, Metro, Zoom TV i WP (wszystkie w jakości SD). Na pewno warto się im przyjrzeć, bo wnoszą zupełnie nowe programy, a czasami możemy być mile zaskoczeni, gdy zobaczymy znane m.in. z TVP twarze, np. Macieja Orłosia w WP czy Beatę Tadlę w Nowa TV.

Oprócz nadawców komercyjnych na MUX 8 powinny znaleźć się kanały Telewizji Polskiej, która ma do dyspozycji miejsca na 3 kanały SD lub 1 kanał HD i 1 kanał SD. Nie ma ich, ale będą. Ktoś powie: nie znam tych komercyjnych kanałów, są w SD, a po co mi to? A jednak może najpierw należy sprawdzić, czy czasami już nie uda się odebrać na istniejącej antenie – wystarczy wyszukać w tunerze lub telewizorze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...