reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Universal Channel w Polsce do końca 2017 roku

dodano: 2017-06-26 15:50 | aktualizacja: 2017-06-27 22:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Universal Channel NBCUniversal (Comcast Corporation) szykuje się do zmian w swoim portfolio w Polsce. Nadawca planuje wycofać z naszego rynku kanał Universal Channel (w obu wersjach - SD i HD, obie wersje mają identyczne ramówki). Początkowo stacja miała zakończyć nadawanie w nocy z 31 sierpnia na 1 września br. (więcej tutaj), ale nadawca zdecydował, iż kanał będzie obecny w Polsce do końca 2017 roku. Eliza Świderska, PR Manager Poland w NBCUniversal, w rozmowie z serwisem satkurier.pl mówi o planach spółki związanych z Polską.

Universal Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Strategia NBCUniversal opiera się na założeniu „mniej znaczy więcej” i właśnie w ten sposób działamy na światowych rynkach telewizyjnych, w tym na rynku polskim. Zgodnie z powyższym postanowiliśmy skoncentrować się na inwestycji w nasze pozostałe kanały, które doskonale odpowiadają na zapotrzebowanie odbiorców zainteresowanych konkretnymi gatunkami telewizyjnymi. Oprócz Universal Channel w skład naszego portfolio wchodzi: skupiony na tematyce kryminału i sensacji kanał 13 Ulica, popkulturowy E! Entertainment oraz kanał Scifi Universal. Universal Channel (wersje SD i HD) będzie dostępny na polskim rynku do końca 2017 roku. Dokładna data wyłączenia kanału na danej platformie zależy od indywidualnych ustaleń NBCUniversal z operatorami - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska, PR Manager Poland w NBCUniversal.

Czy wprowadzicie za Universal Channel inny kanał do Polski? Jeżeli tak to jaki?
 

- Ciągle pracujemy nad optymalizacją naszych produktów oraz niestandardową dystrybucją kanałów, o czym może świadczyć dostępność portfolio NBCUniversal w serwisach OTT i IPTV - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.

Pojawiają się też doniesienia o możliwości sprzedaży przez NBCUniversal kanału Universal Channel w Polsce innemu nadawcy, przez co mógłby on wprowadzić swoją markę do ofert operatorów. Czy bierzecie taką możliwość pod uwagę?
 

- Nie mamy w planach sprzedaży kanału Universal Channel w Polsce. Universal Channel będzie dostępny na polskim rynku do końca 2017 roku - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.

Czy pozostałe kanały NBCUniversal obecnie dostępne w Polsce zostają na naszym rynku na dotychczasowych warunkach, czy też planujecie tu jakieś zmiany - wycofanie bądź zmianę marki?
 

- Polska niezmiennie pozostaje ważnym rynkiem dla NBCUniversal, o czym świadczą inwestycje dokonywane przez NBCUniversal na tym rynku. Koncentrujemy swoje działania i planujemy mocniej inwestować w kontent naszych innych kanałów z portfolio, do którego należą: skupiony na tematyce kryminału i sensacji kanał 13 Ulica, popkulturowy E! Entertainment oraz kanał Scifi Universal - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.


Universal Channel (SD/HD) to stacja filmowo-serialowa. Kanał jest dostępny w pakietach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Stacja w standardowej rozdzielczości zadebiutowała w Polsce 1 grudnia 2007 roku (więcej tutaj). 5 marca 2013 roku uruchomiono Universal Channel HD (więcej tutaj).
 
Universal Channel to stacja filmowo-serialowa. Na zdjęciu Stephen Amell (serial „Arrow”), Pamela Anderson („Słoneczny patrol”), Paulo Costanzo („Bananowy doktor”) i Julianna Margulies („Żona idealna”), foto: Comcast Corporation
Universal Channel to stacja filmowo-serialowa. Na zdjęciu Stephen Amell (serial „Arrow”), Pamela Anderson („Słoneczny patrol”), Paulo Costanzo („Bananowy doktor”) i Julianna Margulies („Żona idealna”), foto: Comcast Corporation


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...