reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koh Phangan - dzika wyspa i Full Moon Party

dodano: 2017-08-10 19:03 | aktualizacja: 2019-10-16 14:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tajland_koh_phangan_360px.jpg Na pewno tajska wyspa Koh Phangan jest dużo dziksza od pobliskich wysp Koh Tao i Koh Samui. Koh Phangan słynie głównie z imprez Full Moon Party w czasie pełni Księżyca. Na wyspie znajdują się piękne i puste plaże, obok są tanie bungalowy do wynajęcia. Co istotne nie ma tylu typowo komercyjnych turystów z Rosji czy Anglii, ilu na Koh Samui i nurków, ilu na Koh Tao. Nie ma tłoku, a ceny są bardzo przystępne. Poza sezonem jest tak pusto, że aż strach!

Koh Phangan Haad yao antenki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Full Moon Party

Full Moon Party to słynna, całonocna impreza na plaży Haad Rin na wyspie Koh Phangan. Odbywa się zwykle w nocy przed lub po każdej pełni Księżyca, na którą tłumnie przybywają zagraniczni turyści. Daty są podawane z wyprzedzeniem, aby turyści mogli tam przybyć.

Pierwsza impreza Full Moon Party została zaimprowizowana na plaży przy Paradise Bungalows w 1985 roku. Stoi tam teraz pomnik z tej okazji! Full Monn Party zyskała sławę poprzez tzw. marketing szeptany przekazywany jeden drugiemu. Teraz te imprezy przyciągają turystów od 5 do 30 tys. ludzi tańczących na plaży każdej pełni - trwa aż do świtu następnego dnia. Bary na plaży w Haad Rin są otwarte i grają muzykę trance, house, dance i reggae. Stało się to poniekąd częścią planu wypraw na wyspy Koh Phangan oraz bliskie dwie wyspy Koh Tao i Koh Samui.

Sukces Full Moon Party spowodował powstanie podobnych imprez Half Moon Party, Quarter Moon Party czy Black Moon Party. Jeszcze w 2013 roku, gdy tam byliśmy, było pełno ogłoszeń na słupach i reklam wszystkich tych imprez, których łącznie było blisko 25 w miesiącu. Tamtejsi mieszkańcy mimo masy turystów przestali wytrzymywać nocny hałas, który powstawał na plażach. Rząd Tajlandii pod koniec 2014 roku zabronił wszystkich imprez poza Full Moon Party, ale w 2014 roku nie było to do końca przestrzegane przez władze lokalne.
 
Pomnik Full Moon Party przy Paradise Bungalows
Autor przy plaży Haad Rin, gdzie odbywają się Full Moon Party
Reklamy przy opuszczonych barach na Full Moon Party
Plakat zachęcający do udziału w imprezach - Moon Set Party (2013 r.)

Potem kolejny raz zakazano pozostałych imprez na wyspie w 2015 roku. Wynikało to z wielu skarg mieszkańców na temat zbyt wielu imprez na wyspie. Lokalne władze chciałyby przyciągać zamożniejszych turystów, a nie tylko pijących i uprawiających seks na plaży. Ciekawa jest jednak sprawa narkotyków na plażach podczas Full Moon Party. Niby w Tajlandii narkotyki są zakazane z karami śmierci włącznie, ale bywało, że marihuana i inne środki były po cichu tolerowane tylko po to, by specjalnie policja (tajniacy wśród bawiących się na plaży) mogła kasować po kilka tys. dolarów od zachodnich turystów za zapalanie jointa, którego ktoś podał w ramach zabawy. Nie do końca wiadomo więc, jak długo Full Moon Party będzie tolerowane przez tamtejsze władze.
 
Fotografie z Full Moon Party na Haad Rin
Plaża Haad Rin - wygląda bardzo marnie - brudno!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...