reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwsze telewizory OLED z HDR10+ od Panasonic

dodano: 2018-01-09 11:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic Ultra HD 4K telewizor W oparciu o liczne dowody uznania, przyznane telewizorom OLED w 2017 r. za ich niezwykłą jakość obrazu, Panasonic z przyjemnością informuje, że w 2018 r. pojawią się na rynku cztery nowe modele telewizorów OLED należące do dwóch serii. Do 77-calowego modelu EZ1000, który w 2017 r. odniósł spektakularny sukces, dołączą w nowym roku modele FZ950 i FZ800 w wersjach 65- i 55-calowych.

Panasonic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki połączeniu nowych paneli OLED z najnowszej generacji procesorem HCX Panasonic, opracowanym we współpracy z hollywoodzką firmą, możliwe było wprowadzenie istotnych wewnętrznych modyfikacji. Cztery nowe modele będą pierwszymi telewizorami OLED w 2018 r. ze standardem HDR10+, który wykorzystuje technologię dynamicznych metadanych. Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, modele FZ950 wyposażono w głośniki Blade Speaker — zwodniczo smukły system audio zoptymalizowany przez inżynierów uznanej marki Technics, który gwarantuje mocny i dynamiczny dźwięk. 

Inżynierowie Panasonic przed wysyłką każdego telewizora OLED będą dokładnie sprawdzać, czy dołączone są do niego certyfikaty Ultra HD Premium i THX.

Wyższe referencyjne poziomy czerni
Wszystkie przedstawiane nowe modele telewizorów OLED posiadają filtr Absolute Black Filter, który poprzez absorpcję światła otoczenia w celu eliminowania odbić zapewnia niezwykle dokładne odwzorowanie głębokich czerni. Jest on szczególnie przydatny w jasno oświetlonych pomieszczeniach. 

HDR — ciąg dalszy
Nowe modele telewizorów OLED Panasonic z obsługą standardu HDR10+ będą wykorzystywać technologię dynamicznych metadanych, która pozwala na optymalizację parametrów poszczególnych scen. Inżynierowie Panasonic zamierzają ją dalej rozwijać i w przyszłości stosować również w innych produktach.

HDR10+ to nowa, otwarta, wolna od opłat licencyjnych platforma dynamicznych metadanych do obsługi obrazów HDR (High Dynamic Range), opracowana przez 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Po otwarciu programu licencyjnego dla HDR10+ te trzy korporacje będą stosować technologię HDR10+ we wszystkich nowych filmach produkowanych w formacie Ultra HD, w wybranych telewizorach i odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray, a także w innych produktach. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu licencyjnego HDR10+, należy skontaktować się
 z działem administracyjnym zarządzającym tym programem, pisząc na adres [email protected].
 

Telewizory OLED Panasonic obsługują również standard HDR10, który występuje w formacie UHD Blu-ray oraz w treściach 4K HDR publikowanych w takich serwisach, jak Netflix, Amazon czy YouTube. Wszystkie nowe modele obsługują ponadto HLG — format HDR kompatybilny z transmisjami telewizyjnymi, którego rozwój przewidywany jest w najbliższej przyszłości. 

Ponadto dodano nową funkcję Dynamic Scene Optimizer, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyświetlania wykresów dynamicznych metadanych przy jednoczesnym odtwarzaniu treści w formacie HDR10 na najnowszych telewizorach 4K. Kolejna z nowych funkcji, Auto HDR Brightness Enhancer, pozwala użytkownikowi na ręczną lub automatyczną regulację sposobu wyświetlania treści
 w standardzie HDR w jasnych pomieszczeniach, dzięki czemu można zachować ich wszystkie niuanse.

Głośnik Dynamic Blade — dopracowany przez Technics
Aby dźwięk dorównał wyjątkowej jakości obrazom wyświetlanym na modelach FZ950, Panasonic opracował niezwykle elegancki system audio o doskonałych parametrach. Głośnik Dynamic Blade opatrzony logo „Tuned by Technics” (dopracowany przez Technics) został zaprojektowany z wykorzystaniem najwyższej jakości części i wyróżnia się najlepszym w tej klasie dźwiękiem zintegrowanych głośników telewizyjnych. Posiadający co najmniej osiem głośników pojedynczych (cztery większe głośniki niskotonowe, cztery głośniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe plus poczwórny pasywny radiator podbijający bas) oraz zwiększony o 40% poziom głośności, głośnik Dynamic Blade został opracowany we współpracy z inżynierami Technics — uznanej marki sprzętu audio należącej do Panasonic — którzy uczestniczyli we wszystkich etapach całego procesu, począwszy od projektowania elementów mechanicznych i obwodów elektrycznych, a skończywszy na dostrajaniu dźwięku. 

Spełniamy oczekiwania graczy w zakresie HDR
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej zapalonych graczy, telewizory FZ950 i FZ800 Panasonic umożliwiają wykorzystanie technologii 4K HDR do gier, która cechuje się najkrótszymi w historii czasami reakcji. W specjalnym trybie Game obrazy przetwarzane są wyjątkowo szybko. Są one w efekcie niezwykle szczegółowe, nawet w przypadku gier wykorzystujących technologię 4K i standard HDR, wymagających krótkich czasów reakcji.

Piękne obrazy zasługują na piękną stylistykę
Telewizory OLED Panasonic łączące w sobie klasyczną elegancję z wyrafinowanym stylem zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu najwyższych standardów i z wykorzystaniem wyłącznie najwyższej jakości materiałów. Stylistykę modeli FZ950 oraz FZ800 opracowano zgodnie z estetyką „Art & Interior” Panasonic, której cechą charakterystyczną są ciemne, metalowe elementy wykończeniowe. Brak widocznych połączeń i ukryte systemy audio sprawiają wrażenie, jakby telewizory te delikatnie unosiły się nad stolikami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...