reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IoT odegra wiodącą rolę w ochronie rolników

dodano: 2018-02-07 13:16 | aktualizacja: 2018-02-07 14:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Inmarsat

IoT_rolnictwo_raport_inmarsat_2018_360px.jpg IoT - Internet rzeczy odegra wiodącą rolę w ochronie pracowników rolnych, twierdzi Inmarsat. Przedsiębiorstwa agrotechniczne, które wykorzystują technologię w rolnictwie i ogrodnictwie w celu poprawy wydajności i rentowności, będą wykorzystywać rozwiązania Internetu rzeczy, by wzmocnić technologie stosowane dla poprawy BHP.

Future_iot_inmarsat_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Farma przyszłości wykorzysta technologie Internetu rzeczy (IoT), aby stworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy i zmniejszyć ryzyko dla siły roboczej. Jest to zgodne z niezależnym badaniem zleconym przez globalną firmę satelitarną Inmarsat, które wykazało, że ​​połowa firm tzw. agritech w rolnictwie i ogrodnictwie wzmocni praktyki sektora w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa poprzez przyjęcie Internetu rzeczy.

Specjalista ds. badań rynkowych Vanson Bourne przeprowadził wywiady z przedstawicielami 100 firm agrotechnicznych z całego świata w ramach badania Inmarsatu „Przyszłość Internetu rzeczy w przedsiębiorstwie" ("The Future of IoT in Enterprise").

Okazało się, że 49 proc. firm agrotechnicznych ocenia poprawę zdrowia i bezpieczeństwa jako jedną z głównych motywacji do opracowywania rozwiązań Internetu rzeczy, przed monitorowaniem zmian środowiskowych (48 proc.) oraz określeniem przyrostu wydajności i możliwości oszczędności (45 proc.). W podobnym tonie, 40 proc. oczekuje, że Internet rzeczy przyniesie znaczące ulepszenia w zakresie praktyk BHP w najbliższej przyszłości.

Wypowiadając się na temat wyników, Chris Harry-Thomas, dyrektor ds. strategii agritech w Inmarsat Enterprise, powiedział:
 

Pomimo wysiłków podejmowanych przez przemysł w celu poprawy zdrowia i bezpieczeństwa w rolnictwie, badania przeprowadzone przez Międzynarodową Organizację Pracy pokazują, że wskaźnik śmiertelnych wypadków utrzymuje się na wysokim poziomie. Nadal jest to najbardziej niebezpieczna działalność na świecie. Szacuje się, że każdego roku ginie aż 170 tys. pracowników rolnych, a miliony ludzi cierpią z powodu wypadków z użyciem maszyn rolniczych lub negatywnych długoterminowych skutków zdrowotnych związanych z narażeniem na agrochemikalia i pestycydy.

Wraz z czwartą rewolucją rolną, IoT może przedstawić firmom agrotechnicznym mnóstwo rozwiązań dla tych wyzwań. Zautomatyzowane systemy, udostępniane przez IoT, mogą zmniejszyć ryzyko poprzez usunięcie pracowników z najbardziej niebezpiecznych procedur, takich jak podnoszenie ciężkich materiałów lub obsługa niebezpiecznych maszyn.

Zautomatyzowane maszyny mogą również zazwyczaj szybciej reagować na sytuacje awaryjne, monitorować i zatrzymywać sprzęt, zanim pojawi się zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników. Branża wykorzystuje także Internet rzeczy poprzez technologie wearables. Urządzenia te, wbudowane w zegarki, hełmy i odzież, mogą wykrywać upadki i monitorować zdrowie personelu poprzez tętno i temperaturę, umożliwiając firmom rolniczym szybszą reakcję na sytuacje awaryjne i dostarczanie szybkiej odpowiedzi medycznej rannemu personelowi.

Ponieważ rolnictwo rozwija się na nowe i bardziej odległe tereny, łączność naziemna staje się coraz bardziej ograniczona. Pracownicy są również narażeni na większe ryzyko, ponieważ są bardziej odizolowani od służb ratowniczych. Komunikacja satelitarna ma zatem integralną rolę do odegrania, ponieważ umożliwia dostęp do najnowocześniejszych technologii w najodleglejszych rejonach planety, wyposażając gospodarstwa w sieci zautomatyzowanych urządzeń i czujników, aby chronić pracowników.

Z pasją wspieramy rozwój Internetu rzeczy, tworzymy bezpieczniejsze i bardziej produktywne środowiska pracy na całym świecie. Zachęcające jest to, że sektor podejmuje działania mające na celu rozwój i wdrażanie tych technologii oraz ochronę zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu swoich pracowników.

Satelitarne sieci komunikacyjne oferują doskonały zasięg i niezawodność, kluczowe w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych lub w sytuacjach awaryjnych. Pozwalają także na zwiększenie łączności z odległymi lokalizacjami. Dzięki niemal 100-proc. czasie działania, usługi w paśmie L firmy Inmarsat umożliwiają stosowanie rozwiązań IoT w celu zmiany oblicza rolnictwa w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama