reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W 2024 Chiny staną się największym rynkiem IoT na świecie

dodano: 2021-01-16 22:36 | aktualizacja: 2021-01-17 18:02
autor: Jan Borejko | źródło: Xinhua/IDC China

IOT Internet rzeczy ogolne 360px.jpg Według raportu już 2024 roku Chiny prześcigną Stany Zjednoczone i staną się największym na świecie rynkiem Internetu rzeczy (IoT). Trzecie miejsce zajmie Europa Zachodnia, ale różnica do USA będzie bardzo mała.

IDC China
IDC China IOT logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że do 2024 r. chińskie wydatki na Internet rzeczy (IoT) osiągną około 300 mld dol. - to ogromna suma, a złożona roczna stopa wzrostu wyniesie 13 proc. w ciągu najbliższych 5 lat, jak pokazały dane z globalnej firmy badawczej International Data Corporation (IDC).

Z danych IDC wynika, że w 2024 r. wydatki Chin na IoT będą stanowić 26,7 proc. światowych wydatków w tym sektorze, za nimi będą Stany Zjednoczone na 23,8 proc., aA Europa Zachodnia na 23,4 proc.

Spośród 20 branż objętych raportem IDC, wydatki na IoT na produkcję i konsumentów będą stanowić ponad połowę całkowitych wydatków rynkowych do 2024 r.

Jonathan Leung, starszy analityk rynkowy w IDC China, powiedział, że:

- Na początku 2020 r. w Chinach doszło do zakłóceń na rynku IoT z powodu Covid-19 i zmniejszenia wydatków na IoT we wszystkich branżach. Jednak w miarę jak Chiny będą kontynuować swoją drogę ku ożywieniu, to należy spodziewać się, że rynek odbije się w nadchodzących latach, ponieważ firmy zaczną rozumieć istotną rolę IoT, m.in. w zapobieganiu epidemiom i ich kontroli, a także ich możliwości w łagodzeniu problemów na rynku.


Źródło: chinadailyasia.com  ommcomnews.com  telugustop.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...