reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel został członkiem stowarzyszenia LoRa Alliance

dodano: 2021-01-19 20:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satkurier.pl

LoRa Alliance Emitel został członkiem stowarzyszenia LoRa Alliance. Partnerstwo pozwoli spółce Emitel zwiększyć skalę i przyspieszyć realizację projektów z zakresu Internetu Rzeczy na bazie technologii LoRaWAN (Long Range Radio). Współpraca z firmami zrzeszonymi w ramach stowarzyszenia pomoże spółce także w kreowaniu kompleksowych rozwiązań Inteligentnych Miast.

Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od kilku lat Emitel rozwija na terenie całego kraju sieć na potrzeby rozwiązań IoT/SmartCity m.in. na bazie technologii LoRaWAN.

Niskoenergetyczna sieć radiowa dużego zasięgu umożliwia efektywną transmisję danych z czujników do stacji bazowej. Uruchomienie sieci zgodnej ze specyfikacją LoRaWAN na danym obszarze może być prostsze i tańsze, niż np. sieci komórkowe, dzięki czemu możliwe jest szybsze wdrażanie usług i rozwiązań wykorzystywanych np. przez przemysł i samorządy.
 

– Członkostwo w LoRa Alliance® pozwoli nam na jeszcze sprawniejsze wdrażanie rozwiązań dla naszych klientów. Dzięki dostępowi do najnowszych informacji i standardów oraz networkingu z członkami organizacji, liczymy m.in. na rozszerzenie naszej oferty produktów i usług z zakresu Internetu Rzeczy – powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

Dostępność technologii typu LoRaWAN pozwala rozwijać usługi w obszarze Inteligentnych Miast. Stwarza to również szansę dla lokalnych przedsiębiorców, startupów oraz większych firm do tworzenia rozwiązań, w szczególności w ramach aglomeracji miejskich. Czujniki połączone ze stacją bazową tworzą sieć pozwalającą skutecznie pozyskiwać istotne dane. Sieć można wykorzystać do kontroli m.in. do zdalnego odczytu liczników wody, prądu lub gazu, zajętości miejsc parkingowych, zapełnienia miejskich koszy na śmieci czy monitorowania środowiska naturalnego, w tym parametrów zanieczyszczenia powietrza. Emitel z sukcesem zrealizował pierwsze tego rodzaju projekty między innymi we Wrocławiu oraz Piasecznie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...