reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat z satelitą ELO dla Internetu rzeczy

dodano: 2018-03-08 12:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Eutelsat ELO Operator Eutelsat Communications zamówił nanosatelitę od producenta Tyvak International, spółki zależnej Terran Orbital Corporation. Eutelsat LEO for Objects (ELO) będzie używany do oceny działania satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) w zakresie zapewniania łączności wąskopasmowej dla obiektów. Operator satelitarny będzie korzystać z technologii Sigfox, która zarządza globalną siecią wąskopasmową dedykowaną Internetowi rzeczy (IoT).

Eutelsat ELO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niska orbita okołoziemska jest szczególnie dobrze dostosowana do wąskopasmowej łączności dla obiektów. Oferuje łącze satelitarne w dowolnym miejscu na świecie, jest uzupełnieniem naziemnych sieci IoT i nie ma wpływu na koszt lub zużycie energii przez obiekty. ELO, którego start planowany jest na 2019 rok, będzie przekazywać informacje z obiektów znajdujących się w obszarach, które nie są obsługiwane przez sieci naziemne i oferować redundancję dla istniejącego zasięgu sieci naziemnej.

Sigfox będzie współpracował z Eutelsatem w dwóch aspektach:
  • analizy pasma używanego przez satelitę w pasmach częstotliwości ISM (dla przemysłu, nauki i medycyny);
  • przetwarzania danych z obiektów.

ELO przetestuje także łączność w innych pasmach częstotliwości.

Synergie wypracowane w ramach partnerstwa z Sigfox, a także z innymi strategicznymi sojuszami w branży telekomunikacyjnej, powinny otworzyć nowe możliwości dla Eutelsatu na tym szybko rozwijającym się rynku, czytamy w komunikacie operatora.

Jak to działa?
Satelita, zlokalizowany na orbicie heliosynchronicznej między 500 a 600 kilometrem wysokości, będzie zbierał dane z podłączonych obiektów na całym świecie, wyposażonych w te same anteny dookólne, które są już wykorzystywane przez naziemne sieci IoT. Dane będą następnie przesyłane codziennie do stacji naziemnej znajdującej się na Svalbardzie, norweskim archipelagu na Oceanie Arktycznym.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...