reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dwie korony” - pokazy filmu TVP w Wielkiej Brytanii

dodano: 2018-04-14 05:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kondrat-Media/satkurier.pl

TVP „Dwie korony” wiara religia chrześcijaństwo kościół Film „Dwie korony” („Two crowns”), którego producentem i dystrybutorem jest firma Kondrat-Media, koproducentami są TVP, Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) i Fundacja Filmowa im. Św. Maksymiliana Kolbe, od soboty, 14 kwietnia br. będzie można zobaczyć w 24 kinach brytyjskiej sieci Odeon.

TVP „Dwie korony” wiara religia chrześcijaństwo kościół


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje producent i dystrybutor, film cieszy się ogromną popularnością wśród Polonii na całym świecie. Do tej pory można było go zobaczyć w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Japonii i na Węgrzech. W październiku 2017 roku „Dwie korony” pokazane zostały we Lwowie podczas 6. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich Pod Wysokim Zamkiem, 16 października odbył się pokaz na National Film Corporation Cinema w Colombo, 18 listopada w Terni na Popoli e Religioni - Terni Film Festival. W grudniu film pokazywany był w Tokio oraz Nagasaki w ramach Poland Film Festival ’2017. Teraz trafi do widzów w Wielkiej Brytanii.  Film będzie można zobaczyć w 24 kinach brytyjskiej sieci Odeon, a z reżyserem Michałem Kondratem spotkać się osobiście podczas 5 pokazów.

Jak czytamy w opisie, „Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia ojca Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe, męczennik, misjonarz, dziennikarz i genialny umysł. Oddał swoje życie za współwięźnia. Prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Założył Rycerstwo Niepokalanej. Zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Słowem, święty jakiego nie znał świat.

- „Dwie korony” to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf - powiedział o filmie Michał Kondrat, jego reżyser. - Mało kto wie, że o Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. „Dwie korony” pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film „Dwie korony” będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru - dodał.


W warstwie fabularnej filmu występują: Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe, aktora możemy także oglądać w serialu „Diagnoza” w TVN i ITVN/TVN International - więcej tutaj i tutaj), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik, aktora możemy także oglądać w serialu „Rodzinka,pl” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ksiądz Włodzimierz Jakowski, aktora możemy także oglądać w serialu „M jak miłość” w TVP2, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Artur Barciś (ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka ojca Maksymiliana, aktorkę możemy także oglądać w programach „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info - więcej tutaj), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian, aktora możemy także oglądać w serialu „Korona królów” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki (biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław). 

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia ojca Maksymiliana, m.in. ojciec Ryszard Koczwara (franciszkanin), ojciec Piotr Bielenin (gwardian zakonu franciszkanów w Krakowie), ojciec Zdzisław Kijas (franciszkanin, teolog), Adam Ustynowicz (ekspert Europejskiej Akadami Kosmicznej), Tomei Ozaki (franciszkanin), Manfred Deselaers (ksiądz, przewodnik po Auschwitz), Tomasz Terlikowski (publicysta, autor książki „Maksymilian M. Kolbe, Biografia świętego męczennika”, gospodarz programów „Starcie cywilizacji” i „Instrukcja obsługi kobiety i mężczyzny” w TV Republika - więcej tutaj i tutaj), Kazimierz Piechowski, który spotkał ojca Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

„Dwie korony” - o filmie - reżyser: Michał Kondrat; muzyka: Robert Janson; produkcja: Polska 2017 rok; dystrybutor: Kondrat-Media; gatunek: dokument fabularyzowany; czas projekcji: 92 minuty (dane za firmą Kondrat-Media) (więcej tutaj).
 
Adam Woronowicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dwie korony” („Two crowns”) w Wielkiej Brytanii, foto: Kondrat-Media
Adam Woronowicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dwie korony” („Two crowns”) w Wielkiej Brytanii, foto: Kondrat-Media

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...