reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Protest przeciwko NTV-Plus w Gruzji

dodano: 2018-04-15 19:31
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

NTV Plus Doniesienie o wejściu rosyjskiej platformy telewizji satelitarnej NTV-Plus na rynek Gruzji spowodowało burzliwą reakcję ze strony gruzińskiej społeczności. W Internecie zamieszczono petycję skierowaną do rządu, uprzedzającą o niebezpieczeństwie rosyjskiej propagandy. Kilku polityków ostro skrytykowało pojawienie się rosyjskiego operatora w Gruzji.

Gruzja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak pisze Echo Kaukazu, wice-spiker gruzińskiego parlamentu Sergi Kapanadze zwrócił uwagę posłów na aktywizującą się rosyjską propagandę w Gruzji. Parlamentarzysta stwierdza, że należy koniecznie opracować poprawki do ustawy ograniczającej nadawanie rosyjskich mediów. Kapanadze powiedział, że pojawienie się NTV-Plus na gruzińskim rynku jest "poważnym wezwaniem dla bezpieczeństwa i stabilności kraju".

Echo Kaukazu zacytowało słowa wysoko postawionego urzędnika Dmitrija Szyszkina. – Jeżeli operatorom kablowym można uchwalić ustawę, z pomocą której będą zmuszeni wyłączyć rosyjskie kanały, to anten satelitarnych odłączyć się nie da, ponieważ zachodzi tu bezpośredni związek między NTV-Plus i abonentem. Polityk zaznacza, że rosyjski operator wprowadzi próby dumpingu, czym wyrządzi szkodę gruzińskiemu biznesowi. Ponadto gruziński rynek płatnej telewizji nie może stanowić dla rosyjskiego operatora jako głównego źródła dochodu, a powody pojawienia się NTV-Plus w Gruzji tkwią w obszarze polityki.

Przedstawiciele sprawującej rządy partii Gruzińskie Marzenie uważają, że problemy nie istnieją, ponieważ rosyjskie kanały w Gruzji i tak są nadawane w wystarczającej ilości.

Były minister obrony Gruzji i wiceprezydent pozarządowego stowarzyszenia Gruzińskiej Rady Atlantyckiej, Batu Kutelia, uważa, że wejście na rynek rosyjskich mediów wyrządzi szkodę dla narodowego bezpieczeństwa Gruzji i może dyskredytować euroatlantycki wybór kraju. Możliwym wyjściem z sytuacji jest całkowity zakaz nadawania rosyjskiej telewizji w Gruzji.

Grupa działaczy społecznych przygotowała petycję adresowaną do rządu Gruzji, narodowej komisji zajmującej się łącznością i służby bezpieczeństwa państwowego. W apelu wymienia się niebezpieczeństwo rosyjskiej propagandy i propozycję, aby anulować rejestrację NTV-Plus jako firmy, której działalność jest skierowana przeciwko gruzińskiej państwowości. Na moment przygotowania tego tekstu, podpisało się ponad 3,2 tys. ludzi.

Dzisiaj w Gruzji działa jedna platforma satelitarna. Magtisat korzysta z satelity Astra 5B (31,5°E). W swoich pakietach oferuje wiele rosyjskich kanałów, m.in. Rossija 24, Pierwyj kanał, RTR Planeta i RT.

Ponadto, firmy instalacyjne w Gruzji proponują sprzęt do odbioru bezpłatnych kanałów, nadawanych z niektórych satelitów Express i Yamal.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

119 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama