reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowe telewizory Panasonic OLED na 2018 rok

dodano: 2018-04-17 12:47 | aktualizacja: 2018-04-17 13:19
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic OLED 4K EZ1000 Firma Panasonic zaprezentowała nowe modele telewizorów OLED na 2018 rok. Do modelu EZ1000, który w 2017 r. odniósł spektakularny sukces i w wersji 77-calowej pozostanie na rynku, dołączyły właśnie w nowe modele FZ950 i FZ800 w wersjach 65- i 55-calowych.

Panasonic OLED 4K Pro EZ1000


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki połączeniu nowych paneli OLED z najnowszej generacji procesorem HCX Panasonic możliwe było wprowadzenie istotnych wewnętrznych modyfikacji. Cztery nowe modele będą pierwszymi telewizorami OLED w 2018 r. ze standardem HDR10+, który wykorzystuje technologię dynamicznych metadanych. Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku, modele FZ950 wyposażono w głośniki Blade Speaker — zwodniczo smukły system audio zoptymalizowany przez inżynierów uznanej marki Technics, który gwarantuje mocny i dynamiczny dźwięk.
 
Panasonic EZ1000

Podczas prezentacji w studiu postprodukcyjnym „Lunapark” na warszawskim Mokotowie - Bartosz Prokopowicz – polski reżyser, twórca filmu „Chemia”, zdobywca „Złotej Kaczki” za całokształt twórczości, pokazał jak wygląda praca polegająca na koloryzowaniu scen filmowych. Wspólnie z kolorystką Anną Sujką na telewizorze TX-EZ1000, którego używają profesjonalne studia w Hollywood, zaprezentowali przebieg procesu koloryzacji. 

Koloryzacja materiału filmowego zajmuje bardzo dużo czasu i jest niezwykle skomplikowana Nic dziwnego zatem, że największe studia postprodukcyjne na świecie wybierają wyświetlacz Panasonic EZ1000. Jakość obrazu i szczegółowość kolorów jaką osiąga ten telewizor zachwyca i pozwala wyciągnąć z procesu twórczego maksimum! – mówi Bartosz Prokopowicz.  

 

Współpraca z Hollywood i specjalistami ds. AV
Sukces, jaki odniosły telewizory OLED Panasonic, to efekt zastosowania wyjątkowych technik przetwarzania obrazu udoskonalanych na przestrzeni dziesiątek lat rozwoju technologii telewizyjnych. Są to m.in. referencyjne ekrany plazmowe, opracowane przy wsparciu ekspertów z branży filmowej i telewizyjnej oraz wewnątrzfirmowego działu Panasonic ds. AV. W celu zapewnienia, że parametry techniczne ekranów spełniają artystyczne wymagania reżyserów, Panasonic zamierza nadal współpracować z hollywoodzkim gigantem Deluxe i jego największymi studiami postprodukcyjnymi: Company 3, EFILM oraz Encore. Deluxe jest globalnym partnerem twórców i dystrybutorów, dzięki któremu mogą oni urzeczywistniać swoje wizje artystyczne.
 
Panasonic FZX950

Ponadto oprócz Deluxe również inne studia postprodukcyjne w Hollywood coraz częściej wybierają nasze telewizory OLED, które są używane jako wielkoformatowe monitory referencyjne w procesach tworzenia. Z uwagi na to, że te same telewizory mogą kupić zwykli klienci, popularne hasło „Hollywood w Twoim domu” nigdy nie było bardziej prawdziwe niż dziś.

HDR — ciąg dalszy
Nowe modele telewizorów OLED Panasonic z obsługą standardu HDR10+ będą wykorzystywać technologię dynamicznych metadanych, która pozwala na optymalizację parametrów poszczególnych scen. Inżynierowie Panasonic zamierzają ją dalej rozwijać i w przyszłości stosować również w innych produktach.
 
Panasonic FZ800

HDR10+ to nowa, otwarta, wolna od opłat licencyjnych platforma dynamicznych metadanych do obsługi obrazów HDR (High Dynamic Range), opracowana przez 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Po otwarciu programu licencyjnego dla HDR10+ te trzy korporacje będą stosować technologię HDR10+ we wszystkich nowych filmach produkowanych w formacie Ultra HD, w wybranych telewizorach 
i odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray, a także w innych produktach. 

To kolejny raz kiedy czujemy prawdziwą dumę! Pan Bartosz Prokopowicz niezwykle pozytywnie wypowiedział się na temat naszych telewizorów OLED i z entuzjazmem podjął się zaprezentowania swojej pracy. Jak widać nie tylko Hollywood, ale  także nasi rodzimi twórcy cenią sobie jakość telewizorów Panasonic. Mam nadzieję, że  na telewizorach Panasonic będziemy mogli podziwiać coraz więcej świetnych polskich filmów! – mówi Klara Ufnalewska, Public Relations Manager w Regionie Europy Środkowo – Wschodniej. 

Nowe modele OLED firmy Panasonic pojawią się na rynku w czerwcu 2018. Również w czerwcu poznamy ich ceny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...