reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Unicable, SCR, dCSS krok po kroku; cz. II

dodano: 2018-07-10 11:02 | aktualizacja: 2019-03-29 00:41
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2018

Televes dLNB Kontynuujemy zagadnienie instalacji jednokablowych. Po opisie założeń technicznych oraz przeglądzie dekoderów polskich platform cyfrowych zaglądamy do odbiorników satelitarnych z wolnego rynku. Zobacz pierwszą cześć artykułu „Unicable, SCR, dCSS krok po kroku”.

Unicable II konwerter LNB Inverto


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Opticum SLOTH Classic

Tu jest podobnie jak w odbiornikach opisanych wyżej, z różnicą, że w „Typ LNB” Unicable jest tylko jeden, a kanałów UB jest 8, nie 12. Częstotliwości można edytować, jest też przełączanie pozycji satelitarnej A/B. Zapewne konfiguracja jest też zbieżna ze wszystkimi pozostałymi modelami z serii SLOTH.
 
Opticum SLOTH Classic

Octagon SX88/SX88+

Instalacje jednokablowe są wspierane w pierwszej wersji standardu. W menu instalacyjnym w polu „Częst. LNB” należy wybrać UNICABLE i po wciśnięciu OK pojawi się dodatkowe okno z wyborem kanału (1-8), wpisywaniem częstotliwości i wyborem pozycji satelitarnej.
 
Octagon SX88/SX88+

TechniSat DIGIT ISIO STC

Niemiecka firma TechniSat, znana z dbałości o najwyższy poziom techniczny z obsługą instalacji jednokablowych, nie ma najmniejszego problemu, a konfiguracja jest wykonana wzorowo. Wskazujemy jako „Antenna installation” opcję SatCR i po wejściu w satelitę i opcję „SatCR configuration” mamy pełną kontrolę – można wybrać i wersję standardu (podaną nazwą normy, czyli EN 50494 lub EN 50607, bez „cudowania” z wymyślaniem określeń). Dla EN 50494 odbiornik może samodzielnie wyszukać dostępne kanały, natomiast dla obydwu wersji jest też pełna ręczna kontrola – dla EN 50494 do 8 kanałów, dla EN 50607 do 32 kanałów, częstotliwości edytowalne ręcznie. Niejasna jest tylko obsługa kilku pozycji satelitarnych, bo DiSEqC jest, ale nie jest jasne, czy jest używany do przełączania pozycji wewnątrz jednokablowego multiswitcha, czy np. dwóch konwerterów jednokablowych połączonych na zewnętrznym przełączniku (co jak pisaliśmy w poprzedniej części tekstu nie miałoby sensu technicznego, ale zawsze i to można zrobić).
 
TechniSat DIGIT ISIO STC
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...